Motocykliści DSW
#1
Witam.

Kilka tygodni temu pokazałem film o Yamaszce R6 i Fireblade, a dzisiaj przesyłam kolejny dłuższy film jaki nakręciłem o moich kolegach i koleżance ;) Są to motocykliści z dolnego śląska a dokładniej z powiatu świdnickiego.Zapraszam
Odpowiedz
#2
Już kiedyś to napisałem... jesteś mistrzem, zdjęcia genialne, ujęcia świetne skadrowane, montaż genialny amuzyka dopełnia całość. Dobrze że wśród tego całego chłamu na YT są takie perełki. Jest moc :) szkoda tylko że te drogi takie dziurawe ;/ Koń na chodniku też był dobry. Pozdrawiam. Wrzucał wiecej takich pokazówek.
Odpowiedz
#3
Filmik bardzo przyjemnie się ogląda, ale tak zupełnie pozafilmowo oświećcie mnie motocykliści, jaki jest koszt wymiany opon w takim motocyklu? Wydaje mi się, że palenie gum jest tyleż efektowne co beznsesowne. Jak to wpływa na maszynę? Bo pewnie tak średnio zarówno na gume jak i silni, sprzęgło itd. Nie szkoda wam?

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
#4
Dzięki za odpowiedź, trochę pracy i czasu nas to kosztowało ale udało się coś sfilmować na pamiątkę :)

Co do palenia gumy, to akurat pod takie ujęcia specjalnie kupuje się tanie opony za około 30-40zł żeby nie było szkoda. Dwóch kolegów występujących w filmie pracuje w wulkanizacji więc nie ma problemu z dostępnością do opon. Ktoś jak kupi nową gumę za około 400-500zł to nie ma chęci na takie marnowanie. Silnik w motocyklu jest dość żywotny, ale nie jest nieśmiertelny i trzeba dbać o wysoki poziom oleju jeżeli jeździ się na jednym kole a często pod typowo taką jazdę przerabia się miskę olejową i obraca smok zaciągający olej. Sprzęgło i skrzynia dostaje w dupę jeżeli się go używa do stawiania motocykla na jedno koło i jeżeli nie przerobi się odpowiednio miski olejowej to po jakimś czasie padają panewki i silnik idzie na złom - koszt używanego sprawnego silnika to około 1500 - 2500 zł. Kolega Daniel i Adi którzy palą gumę i jeżdżą na kole pod koniec filmu mają drugie motocykle do normalnej jazdy a te w filmie mają specjalnie pod wygłupy, zamocowane klatki na silnik które chronią w razie nie dużych upadków.

W pierwszy dzień kiedy wrzuciłem film na youtube, odezwały się do mnie lokalne media żeby spotkać się i porozmawiać o filmie oraz o samych motocyklistach. Zebraliśmy się z chłopakami i wczoraj mieliśmy mały wywiad i czekamy co o nas napiszą :) Nawet pani dziennikarka dała się namówić na małą przejażdzkę ;)
Odpowiedz
#5
Hmmm ciekawe, jestem "amotoryzacyjny", ale tak sobie pomyślałem - ciekawe, ilu młodych a niekoniecznie "kumatych" napaleńców zarżnęło bez sensu swoje maszyny nie wiedząc o takich niuansach. Zobaczyli film na YT to uznali, że "tak można". Ciekawe, ciekawe... Podsumowałbym to cytatem z reklamy "Trzeba mieć fantazję dziadku! - Trzeba mieć pieniadze synku!"
Gratuluję wywiadu.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
#6
Najgorsze jest to jak ktoś kto się naoglądał takich popisów i zechciał kupić pierwszy taki motocykl dla siebie i jedzie bez wiedzy i kupuje. Zaraz po tym okazuje się, że opis motocykla przed kupnem to ściema a na miejscu jest tylko pół jeżdżącego motocykla, bądź ładny z zewnątrz a zarżnięty wewnątrz.

Temat jazdy motocyklistów zawsze jest drażniący i szeroki, ale muszę powiedzieć, że na drodze są też i życzliwi "puszkarze" którzy np. ustąpią miejsca w korku :)

PozdRR
Odpowiedz   


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości