Mój pierwszy filmik.
#1
Witam. Przedstawiam wam mój pierwszy amatorski filmik, stworzony na konkurs, filmiki miały być w konwencji horrory/thrileru.


Wklejam linka, nie wiem dlaczego html nie dział. Pierwszy raz wrzucam filmiki na forum więc tego nie czaje.

Edit; sory za nieogar z wklejaniem, skopiujcie sobie.

Film stworzyłem z kumplami. Jesteśmy amatorami. Montowanie go zajeło mi pewnie z 15h.Był to mój praktycznie pierwszy montaż więc proszę o wyrozumiałość.Musiałem zdążyć w jeden dzień. Przez ten czas bardzo wiele sie nauczyłem. wiem że należy virtual dubem konwersować filmiki wrzucane do vegasa, w przeciwnym razie wyskakuje mnóstwo błędów z obrazem. Miałem ich sporo. Nie wiem tylko dlaczego w końcu filmiku pojawiły się 3 błędy w obrazie. Ale to i tak mało w porównaniu z tym co było. Proszę o poradę w tej sprawie. Film stworzony w formacie avi. Kompresja za pomocą Virtual Dub, kodek: Xvid MPEG - 4. Proszę o komentarze zarówno pomysłu na film,a także spraw technicznych, na forum jak i na yt pod filmem. Wiem że w intro powinien znaleźć się tytuł filmu. Ale naprawdę robiłem je na szybko bo do północy musiałem zdążyć.
Odpowiedz
#2
Jakby Ci to powiedzieć... ehmmm... ten tego... pierwsze koty za płoty, dużo musicie się jeszcze nauczyć. Nie tyle o obsłudze software'u, ale ogólnie o filmowaniu. Aczkolwiek przyznaję, widziałem gorsze filmy :)
Największy zarzut - muzyka przycięta jakby ją ktoś z horroru siekiera połupał...
Odpowiedz
#3
Dzieki za opinie. Może ktoś jeszcze skomentuje? Z tą muzą chodzi ci że za bardzo zmienia się jej klimat? Faktycznie, muza mogła być straszniejsza, trochę źle to wyszło.

I jak wyeliminować te błędy obrazu?
Odpowiedz
#4
Cytat:I jak wyeliminować te błędy obrazu?
Poczytać parę książek albo artykułów necie o kręceniu filmów?

Co do muzyki - film to nie jest teledysk. Muzyka jest jednym z elementów narracji i jak najbardziej powinna się zmieniać, ale niekoniecznie musi grac przez cały film! Niekoniecznie musi to piosenka.
Wracając do filmy - zajarzyłem, co autor miał na myśli jeśli chodzi o scenariusz (aczkolwiek historia oklepana i przewidywalna), ale - pomijając same błędy kręcenia, szczególnie totalnie do dupy oświetlenie (a czasem pomoże zwykły kawałek styropianu i zwykła lampa stołowa), obejrzyjcie to jeszcze raz i zastanówcie się, czy trochę nie poprzycinać tego filmu, nie poskracać niektórych ujęć.
No i zapoznajcie się z pojęcie "zmiana planów filmowych i jej zastosowanie w narracji" To jest horror, w horrorze sprawdzają się dobrze takie elementy jak detal. Duuuużo pracy przed wami.
Odpowiedz
#5
1. Zmienić operatora
2. Kupić/ pożyczyć statyw
3. Jeżeli nie macie oświetlenia sztucznego, wybierać odpowiednią scenerię (jasną).
4. Więcej serca w pracę włożyć
5. Wziąć do siebie rady efixa
Odpowiedz
#6
I co wygrałeś? bo trche dziwny ten Horror twój, ale w jakiś dziwny sposób mnie wciągnął ^^
Brawo za film
Odpowiedz
#7
Nawet jakby to był jedyny film w konkursie, nie wróżę mu sukcesów. Do takich rzeczy trzeba się przyłożyć !
Odpowiedz
#8
Widać tą sztuczność ruchów itd. mogłeś się bardziej przyłożyć (rozpisać sobie wszystko gdzieś dokładnie i zaopatrzyć się w rekwizyty), aczkolwiek jak to mówią pierwsze koty za płoty.. Przy okazji jeśli można oblukaj mój stary filmik który też własnie probowałem robić coś ala Horror z odrobiną smiechu.. (to były początki z Sony Vegasem i starałem się robić to głównie w 1szej osobie) :P

Odpowiedz
#9
Dziękuje za krytyke. Cały czas staram się rozwijać. Wasze rady na pewno się przydadzą.
Następnym filmem jakim będzie robić będzie frag movie.
Odpowiedz   


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości