Mój pierwszy film zrobiony w SV 11. Proszę o recenzję i rady na przyszłość :))
#1
Witam, na informatykę mieliśmy zrobić filmik 3 minutowy, można było użyć jakiegokolwiek programu . Ja użyłem sony vegas i oto co udało mi się stworzyć.


Próbowałem dać jakieś przejścia pomiędzy clipami, ale stwierdziłem że lepiej zostawić tak jak jest :)

Enjoy
Odpowiedz
#2
Dobrze, że wiesz do czego służy muzyka w filmie - starasz się korzystać z jej "dobrodziejstwa" choć słyszę i widzę, że się w niektórych momentach nie zgrywa.
Poza tym nie pasują mi te napisy "Sawto Studio Presents" i "Epic Cinematic Music Video" do całości. "Everything" jest za krótko.
Odpowiedz
#3
Dziękuję za pochwałę jak i za wskazanie błędów : ). Pierwotnie miałem w zamyśle zrobić trailer z posklejanych cinematiców dlatego dałem napisy "Sawto Studio presents" i tytuł na końcu. Co do muzyki to faktycznie, chciałem żeby pięknie współgrała z całością. Przypuszczam że Tobie chodzi o 2:16-2:19, oraz 2:01-2:03, bo tu sam po zrenderowaniu filmu stwierdziłem, że mogłem te momenty dopasować lepiej do muzyki. Jeszcze raz dziękuję za rady i pozdrawiam :).
Odpowiedz
#4
Bardziej 2:01-2:03. Skoro sam stwierdziłeś błąd - mogłeś spróbować go jakoś naprawić. Chyba, że nie było już czasu... albo chęci.
Odpowiedz
#5
Bardziej czasu, bo film miał być gotowy na nst. dzień, poza tym myślałem że błąd będzie mało widoczny w odniesieniu do całości a tu proszę ... :D
Odpowiedz
#6
Przejście przez czerń lub biel jest dosyć mocnym elementem narracyjnym. Ty go ewidentnie nadużyłeś. Za dużo i za długich. Z muzyką gra, napisy - kompletnie z dupy.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
#7
Używałem tylko przejść czarnych, białe były oryginalnie dodane w klipach, a dodawałem je, żeby nie było widocznych nagłych zmian scen, być może rzeczywiście je nadużyłem, ale jak mówiłem, to mój pierwszy film, w przyszłości będę starał się unikać wymienionych wyżej błędów.
Odpowiedz
#8
Film bardzo dobrze się ogląda. Jak na pierwszą produkcję to jest za przeproszeniem zajebiście :) I materiały - baaardzo dobrze dobrane i ładnie zgrane z muzyką :)
Odpowiedz
#9
ja to tam widzę tylko ładnie pocięty filmik z efektami przejścia które można zrobić w tak prostym programie jak choćby windows movie maker. Muzyka może być. Mogę powiedzieć tyle filmik prosty do zrobienia tylko trzeba być jakimś no-life aby znać tyle tak powalonych gier :D co ja tam widziałem (nie licząc assassin's creed bo to dobra gierka ;)
Odpowiedz
#10
To, że dałem tyle scen z gier nie znaczy wcale, że musiałem w nie grać:) Z tych grałem tylko w Assassina i Wow'a. Reszta znaleziona w internecie w poszukiwaniu materiałów. Film był pierwszym kiedykolwiek zrobionym przeze mne, nigdy nie miałem styczności z czymś takim, więc wiadomo, że nie musi być wszystko idealnie:) a wybrałem SV ze względu na to, że najwygodniej według mnie się w nim pracuje, spodobał mi się bardzo ten program i nie wyobrażam sobie na chwilę obecną pracować w innym.
Odpowiedz   


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości