Menu na płycie DVD?
#1
Właśnie. Szukałem w internecie i nie znalazłem nigdzie żadnego poradnika bądź informacji czy jest możliwość tworzenia w Sony Vegas Pro 9 menu do płyty DVD (czyli "Start filmu", itp). Dość dziwne byłoby to, aby się nie dało, bo w głupim, prostym programie Ulead Video Studio można takie coś robić.

Orientuje się ktoś? Dzięki za odpowiedź!
Odpowiedz
#2
Menu się robi w dodawanym do vegasa programie "DVD Architekt". Jeżeli Vegasa dostałeś do kamery to architekta (trial) można pobrać z oficjalnej strony vegas pro.
Odpowiedz
#3
Ok, dzięki za informację ;)
Odpowiedz
#4
Nie kumam, czemu ludzie wychodzą z założenia, że każdy program musi być do wszystkiego. Owszem, jest grupa softu przeznaczona do "domowych filmowców". Taki cłowiek ma nakręcić przyjęcie urodzinowego, w możliwie prosty sposób zgrac to na dysk, dodać napis i muzyczkę, nacisnąć guzik i wypalić płytę. I większość nic więcej do szczęścia nie potrzebuje. Do takiej grupy należy właśnie Ulead Video Studio, Pinnacle Studio i wiele innych. Vegas jest semi-pro, nawet rzekłbym bardziej pro. W świecie pro używa się specjalizowanego oprogramowania. Programy do montażu służą do montażu, kompozycyjne do kompozycji, authoringowe do authoringu. I tyle.
Odpowiedz   


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości