Maskowanie tablic
#1
Jestem w trakcie robienia clipu z summer cars party. Clip jest juz jakby złożony - dopasowałem ujęcia, kolejność itp, teraz zabieram sie za korekcje barwną ew. efekty jak coś gdzieś spasuje. Natomiast mam mały dylemat, na kilku ujęciach przewijają się tablice rejestracyjne i nie wiem czy maskować je?
Impreza jest legalna, zreszta na ujęciach nie widać by któryś pojazd dopuszczał się czegoś niezgodnego z prawem, a wiadomo, że rozmycie tych tablic wpłynie na estetyke. Jak radzicie?

PS. Przypuszczam, że sami właściciele też nie będą mieli chyba nic przeciwko, że ktoś pokazał ich samochód.
Odpowiedz
#2
Twarze widać? Myślę, że nie będzie to konieczne. A po drugie nie musisz pikselizować. Nałożyć za pomocą Track motion cokolwiek też można, nawet puste białe pole i śladu nie będzie.
Odpowiedz
#3
Tablice jednak niektóre zmaże. A co do twarzy, owszem widać na filmie, ale sa to twarze hostess i DJ'ow, więc tutaj ani myśle tego mazać. Reszta to ewentualnie gdzies w tłumie ktoś siebie rozpozna:)
Odpowiedz
#4
Można ewentualnie zamazać wszystko po całości, jakby się ktoś lub coś miało obrazić... Wiesz, żeby ktoś nie odebrał jako kryptoreklamę...
Tak będzie najłatwiej.
Zblurować całość :)

A tak serio, to ja bym nawet nie pitolił, tylo zrobił tak, jak masz, bez maskowania. Kto to będzie oglądał? Nawet jakbyś chciał puścić w TV to co to zmieni, że ktoś pozna kilka nowych tablic rejestracyjnych... przecież codziennie mijamy na ulicy tysiące różnych tablic, i nic się przez to nikomu nie dzieje :)

Co do twarzy - skoro ktoś zechciał przyjść, i widział, że impreza jest rejestrowana, to tym bardziej bym się nie przejmował. Trza było siedzieć w domu.

Poza tym, nawet jakby się coś działo nie do końca zgodnie z prawem, to film jest montowany, a więc i kombinowany (cięty, przyspieszany itd), więc nie może być podstawą do roszczeń.
Możesz przecież odwrócić obraz (lustrzane obcicie), i zgłosić, na policję, że ktoś jechał lewą stroną ulicy, przez skrzyżowanie. I co? Policja będzie myślisz wlepiała mandaty z tego powodu?

No chyba, że macie coś ewidentnego ;)
Odpowiedz
#5
Szkoda, ze tego posta przeczytałem, jak już w zasadzie skończyłem maskować:D Trudno - przynajmniej poćwiczyłem manualnie:D A filmik oczywiście idzie tylko na YT, robiłem dla siebie. Powoli kończe, może za 2H wrzuce, jak wszystko dobrze pojdzie.
Odpowiedz   


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości