Królestwo Oczu
#1
Efekt mojej kilkumiesięcznej pracy, fabularna produkcja krótkometrażowa.
Scenariusz, reżyseria, zdjęcia, muzyka i montaż: Kacper Sokołowski (ja).
Zapraszam do obejrzenia.
Link:

[Obrazek: plakatoficjalnymniejszy.jpg]
Odpowiedz
#2
Powiem tylko jedno słowo... rewelacja! Dziwi mnie tylko jedno... tutaj w dziale nasze filmy testy pieprzonych kamer, głupawe filmiki mają większe zainteresowanie niż warte uwagi produkcje fabularne, takie jak ta. Widzę tutaj ogrom pracy włożonej w film. Mam zasubskrybowany Twój kanał na Youtube (dlaczego tam jeszcze nie wrzuciłeś tego filmu?) Cały czas byłem przekonany, że autorem tych filmów (I'm Alone to prawdziwe dzieło :) a muzyka wybitna) jest Paweł Sokołowski (chyba Twój tata?). Nie masz jeszcze 20 lat a potencjał ogromny! Uznanie za to, że namówiłeś starsza osobę do tego filmu. Pewnie nie był to mały wysiłek aby nauczyła się tyle tekstu. Gra aktorska jest dobra, przydałoby się więcej pracy nad nią ale efekt końcowy niweluje ten problem. Świetnie opowiedziana historia. Zdjęcia i muzyka udana, zwłaszcza, że sam ją komponowałeś. Trzeba przyznać że aktorka grająca Martynę to bardzo ładna dziewczyna :) Ogólnie wyszło świetnie. Jedyne co, to literówka w nazwisku przy napisach końcowych. Oby więcej takich produkcji powstawało i miały szerokie zainteresowanie. 11/10 Brawo!!
Odpowiedz
#3
Nożowniku - ja się cieszę, że w końcu trafił tu FILM, choć to forum raczej techniczne. Piszesz -
Cytat:Dziwi mnie tylko jedno... tutaj w dziale nasze filmy testy pieprzonych kamer, głupawe filmiki mają większe zainteresowanie niż warte uwagi produkcje fabularne, takie jak ta.
No mnie zupełnie nie dziwi, ponieważ z grona zarejestrowanych może ze 20-30 osób w ogóle jest zainteresowany filmem w sensie sztuki filmowej, a nie metody rejestracji. Jeszcze pół biedy, kiedy są to sensowne, ładnie wykonane reportaże (generalnie sportowe), ale zasadniczo to fragowe gówno.
Do czego zmierzam - nie można oczekiwać by dobry film stworzył ktoś, kto nie został wychowany albo wychował się na dobrych wzorcach - zarówno filmowych jak i literaturze. FPP takim wzorcem nie są. Sorry...
Wierzę, że można zrobić fajny FILM fragmovie, przy czym niekoniecznie mam tu na myśli super headshoty, zwolnienia i efekty. Może kiedyś to zobaczę, kto wie.
Dlatego ten film traktowałbym tu jako dzieło totalnie przypadkowe, myślę, że kolega jojok zanim tu wrzucił film nie zapoznał się bliżej z tym, co ludzie tu wrzucają, ot, kolejne miejsce promocji, dobry PR.
Albo się mylę, czego sobie i wszystkim życzę. Może za chwilę pojawia się następne dobre filmy.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
#4
Chwila, bo ja czegoś tutaj nie rozumiem... Ten dział jest kierowany dla fragmovies? Dla filmików stworzonych czysto technicznie? Toć w opisie widnieje napis "żadnych gier i przeróbek". Dział typu nasze filmy powinien być kierowany głownie dla twórców którzy robią coś na prawdę godnego uwagi. Wiem że takich osób jest niewiele ale to im powinno poswięcać się uwagę. Kolega powyżej włożył ogrom pracy. A nie godzina przed vegasem i sklejka kilku gó*wnianych filmików z gier. Po prostu tylko dziwi mnie brak zainteresowania.

A tak swoją drogą... może znasz jakąś strone gdzie można pochwalić się takimi produkcjami fabularnymi. Gdzie jednocześnie wzbudzi to zainteresowanie i komentarz?
Odpowiedz
#5
Nie mówię o dziale, tylko o całości forum. Forum jest tworem "o programie" a nie filmach. No ale potem ludzie zaczęli się chwalić swoimi produkcjami, głównie fragniotami. Potem powstał podział na fragnioty+inne zlepki i na filmy "w miarę filmowe".
Idea w sumie słuszna, ile można dyskutować na temat jakiejś funkcji, fajnie jest też się pochwalić co też się potrafi zrobić używając swojego ulubionego softu.
Niestety - większość amatorów Vegasa to żywe kopiarki. Żywcem przeniosą to czy tamto z jakiegoś tutka, w porywach zmienią napis i kolor.
Człowiek tworzący coś więcej niż dokumentację rozgrywek w Counterstrike'a czy uwieczniający - fakt, czasem bardzo twórczo - popisy swojej grupy w skakaniu po murach, nie za bardzo ma co tu szukać. Jedyne co usłyszy, to "Szacun! Świetne zdjęcia". Nie ten target.
Czy znam inne forum? Kiedyś bym zaproponował swoje ze słynną (parę lat temu...) Lożą szyderców, ale tam wiatr hula. Bardzo dobrym, wg mnie najlepszym miejscem było forum Kamera!Akcja! (http://kameraakcja.pl/)
Forum niestety też dogorywające.
Ogólnie powiem tak - czas forów filmowych minął już parę lat temu. W tej chwili rządzą serwisy typu YT czy Vimeo. Po namyśle stwierdzam, że to chyba dobrze. Jak ktoś ma tyle determinacji, by zrobić coś fajnego, to będzie miał na tyle, by zadbać o "marketing" i jak komuś sie film spodobał, to dostanie jakiś odzew. Prawdziwym weryfikatorem jest zauważenie nie tylko przez widzów YT i kolejne "Lubie to" na fejsie, tylko realny odzew "branży" - zaproszenie na festiwal czy choćby miły mail od użytkownika z recenzją.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
#6
nozownik1- dziękuję za wyczerpujący komentarz. A już sądziłem, że temat zniknie z pierwszej strony działu z zatrważającą ilością odpowiedzi równą 0 ;).

(10-16-2011, 22:40)efix napisał(a):  Dlatego ten film traktowałbym tu jako dzieło totalnie przypadkowe, myślę, że kolega jojok zanim tu wrzucił film nie zapoznał się bliżej z tym, co ludzie tu wrzucają, ot, kolejne miejsce promocji, dobry PR.

Zero przypadku. Forum Sonyvegas.info znam od dawna, mam do niego niezaprzeczalny sentyment, zamieściłem tu także "Wspomnienia z wakacji" i "I'm alone". W przypadku filmu "Wspomnienia z wakacji" odzew był całkiem spory, wywiązała się dyskusja (dość burzliwa).

W przypadku "Królestwa Oczu" marketing idzie mi niezwykle opornie. Mało kto posiada czas i ochotę aby obejrzeć film w całości (w końcu to 25 minut), toteż tym bardziej mało kto ma ochotę go zaopiniować. Tematy dotyczące tej, niezwykle dla mnie wyczerpującej realizacyjnie (temat rzeka), produkcji założone są także na forach takich jak filmowiec.pl, movieforum.pl czy właśnie odchodzącym w niebyt kameraakcja.pl i filmowcy24.pl.

Odzew niestety niewielki, poniżej i tak niewygórowanych oczekiwań.
Vimeo nie jest chyba, mimo całej artystycznej i elitarnej otoczki, najodpowiedniejszym miejscem na polskie produkcje kina niezależnego. Społeczność jest kilka(naście) razy mniejsza aniżeli w przypadku You Tube, ale tam z kolei jakościowo obraz potrafi człowieka-twórcę zdołować, zresztą sam uploading dużego pliku graniczy z cudem. Z drugiej strony na Vimeo czas stremingu jest dłuższy co przyczynia się do mniejszego zainteresowania filmem.
Odpowiedz   


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości