Kowal - W Sercu Ojczyzny
#1
Witam wszystkich,
tak jak pisałem wcześniej, chciałbym zaprezentować Wam wynik mojej ostatniej pracy. Film dokumentalny.

Kowal - W Sercu Ojczyzny to film dokumentalny o małym miasteczku Kowal leżącym w sercu ojczyzny na Kujawach, w którym urodził się król Polski Kazimierz III Wielki. Film opowiada o historii miasta, jego symbolach, architekturze oraz wydarzeniach czyli o wszystkich aspektach aglomeracji miejskiej.

Chciałbym nadmienić, że pierwsze ujęcia powstały w 2010 roku, niestety film nie jest w HD i jakość nie powala ale tworzę narzedziami jakie posiadam. Film trwa niecałe 40min, także mam nadzieję że znajdziecie chwilę czasu na jego obejrzenie, jestem bardzo ciekawy Waszych szczerych opinii a zwłaszcza "starych wyjadaczy" na tym forum. Cenne wskazówki przydadzą się na przyszłość.

Zapraszam do oglądania (polecam oglądać na stronie YouTube)

Odpowiedz
#2
Jak dla mnie bomba. Naprawdę coś świetnego. Bardzo fajny film i widać ilość pracy w niego włożonego.
W końcu coś sensownego się pojawia. W gronie "letspleji" i "fragmovie" taki filmik jest jak łyk świeżego powietrza. Ile czasu trwała produkcja tego filmu?
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
#3
Dzieki wielkie :)
Hmmm powiem tak... pierwsze prace zaczęły się w 2010 roku lecz faktyczna praca wyglądała tak... Całe miasto (nie jest duże) sfilmowałem w 2 dni, Wydarzenia z budowy pomnika sfilmowałem w 1 dzień, wydarzenia z festynu w 1 dzień, potem dogrywałem kilka ujeć. Scenariusz napisałem ja wiem... w niecały tydzień, lecz wcześniej spędziłem wiele godzin w bibliotece i na czytaniu książek i materiałów. Montaż trwał dwa tygodnie bez dwóch dni, i to siedziałem sporo godzin dziennie, a to wynik mojego słabego kompa... Film renderował sie po nocach ;D Ściezkę lektorską, lektor nagrał w jeden dzień, gdyż tylko raz miał możliwość nagrywania w studiu.
Dzieki za komentarz, czekam na kolejne :)
Odpowiedz
#4
Rzeczywiście profesjonalnie, dobrze wykonany film. Stworzony w prosty aczkolwiek rzeczowy sposób, widać też pracę włożoną w zbieranie informacji tak by film miał dobrą wartość merytoryczną.
Myślę, że poziomem nie odbiega od niektórych filmów dokumentalnych pokazywanych choćby w lokalnych stacjach TVP ;)
Odpowiedz
#5
Fajny dokument. Nie trzeba mieć super kompa by coś na min pożytecznego zrobić. Wielki pozytyw
Odpowiedz   


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości