Korekta dźwięku?
#1
Czy w Vegasie są jakieś korekty dźwięku. Nagrałem filmik w hali gimnastycznej i jest masakra, dzieciaki mówiły do mikrofonu w pustej dużej hali i nie dość że jest pogłos , echo nie wiem jak to nazwać, to jeszcze za blisko mikrofonu przytykały usta, no tragedia, nie da się tego pogłosu jakoś wytłumić w Vegasie, czy muszę coś do obróbki dźwięku szukać ?
Odpowiedz
#2
Coś tam się da.Na ścieżce audio wchodzisz w Track Fx... i baw się efektami...Vegas trochę tego ma.Może Ci się coś uda.
Odpowiedz
#3
no ja pindole, "trochę tego ma" chyba z 77 efektów w każdym co najmniej jeden suwak jak nie ze trzy, kurcze rzeczywiście trochę zabawy jest. Jest tam coś takiego jak pogłos, zrobiłem na 0, ale tylko minimalnie można odczuć różnicę.
Odpowiedz
#4
Wtyczką "pogłos" raczej dodasz a nie usuniesz. Groh prezentował mi jeden program z serii Izotope który wg producenta potrafi na prawdę robić cuda (przy pewnej dozie szczęścia), łącznie z łagodzenie echa czy przesterowania, co zasadniczo jest niewykonalne.
Ale musiałbym dotknąć żeby uwierzyć. Niestety soft jest poza zasięgiem finansowym, kraść nie chcę, a poza tym... No niestety, trzeba mieć odpowiednią dużo wiedzę o akustyce, by z tego na prawdę skorzystać.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
#5
po za tym co napisał efix to najprawdopodobniej mikrofon którego używałeś sam został przesterowany (można przesterować wzmacniacz operacyjny albo sam mikrofon ), co pewnie spowodowało masę harmonicznych i innych dźwięków w nagraniu. Tu już niema mocnych....
Odpowiedz
#6
Nie chciałbym krakać :/ ale to przypadek z gatunku tych beznadziejnych. Pogłos czy przester, łatwo dodać, ale usuniecie tego jest praktycznie niemożliwe. Najlepszym rozwiązaniem - ale to już takim na przyszłość jest wpiąć się w mikser od nagłośnienia i nagrać sobie cały dźwięk osobno. Teraz to można bawić się filtrami, programami, ale efekt raczej będzie mizerny. Dobrze nagrać dźwięk to niestety też spora sztuka.
Odpowiedz
#7
Ale czy przy nagrywaniu dźwięku nie powinieneś mieć dźwiękowca? :> Szczur, słuchawki i sprawdzasz jak się nagrywa, jak jest źle to zmieniasz już na miejscu. Jak się nie sprawdza od razu takich rzeczy to potem są takie cyrki :)
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
#8
pewnie i powinienem mieć i to nie tylko dźwiekowca, ale i parę innych osób, tylko że to jest taka typowa amatorka, wszystko robię sam w dodatku za free, taka schiza/pasja/hobby, co kto chce. A po za tym to się na tym g#@o znam, ale się wciągnąłem i nawet fajnie to wychodzi, a porównując relacje z początku roku, a teraz no to jest spora różnica. Więc i z dźwiękiem za jakiś czas pewnie dam radę (tak myślę ;-))

A tak na marginesie, podpowiedzielibyście co trzeba mieć, jeszcze w zestawie, żeby się podpiąć do mixera, sam kabel, czy jeszcze coś, a jak by to miało być bezprzewodowo to jak takie coś się nazywa, to sobie poszukam?
Odpowiedz
#9
Zależy, czy twoja kamera ma wejście mic. Jeżeli nie to będziesz potrzebował jakiegoś rejestratora audio i później zsynchronizować to z dźwiękiem z kamery.
Odpowiedz
#10
ma dwa wejścia mikrofonowe
Odpowiedz   


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Korekta błędnego balansu bieli? RobinsonR66 4 820 05-04-2014, 22:32
Ostatni post: efix
  Korekta kolorów karolthas 0 966 01-09-2011, 17:05
Ostatni post: karolthas

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości