Kontroler MIDI do Vegasa
#1
Witam. Jak wiadomo profesjonalne studia pracują na kontrolerach dość, że tak ujmę poprawiających wygodę pracy z oprogramowaniem. Tutaj jest pytanie do was. Jako takich kontrolerów w dobrej cenie do programu nie ma, więc możeby tak zajrzeć w inną kategorię i spróbować zmapować takie coś:

http://www.djshop.pl/k19,efx-digital-dj/...ntrol.html

http://www.djshop.pl/k19,efx-digital-dj/...ition.html

http://www.djshop.pl/k19,efx-digital-dj/...c2000.html

Wiem, że to kontrolery dla DJ, ale działają na tej samej zasadzie jak klawiatura oraz myszka i mapować klawisze da się na tym nawet w MS Word. Co do pytania to może wy wiecie czy taki sprzęt będzie grał razem z Vegasem 9,10 itp. i czy to masz jakiś sens???

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedź :]
Odpowiedz
#2
(12-08-2010, 22:57)quler napisał(a):  Wiem, że to kontrolery dla DJ, ale działają na tej samej zasadzie jak klawiatura oraz myszka i mapować klawisze da się na tym nawet w MS Word. Co do pytania to może wy wiecie czy taki sprzęt będzie grał razem z Vegasem 9,10 itp. i czy to masz jakiś sens???

Myślę, że nie ma najmniejszego. Zaadaptować zapewne się da, czemu nie, ale czy to będzie wygodnie? Nie sądzę. Już wolałbym wydać kasę na coś takiego: http://www.bella-usa.com/detail.aspx?ID=29

Tylko czy - o ile ktoś na prawdę nie obrabia ogromnych ilości materiału i do tego nie goni go czas - czy skórka jest warta wyprawki? Jog/shuttle jest fajne, ale... bo ja wiem czy warto.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
#3
Przede wszystkim Quler musisz sobie sam odpowiedzieć na pytanie do jakiego modelu pracy jesteś przyzwyczajony i czego oczekujesz po zaprzęgnięciu takiego kontrolera. Znam taką osobę, która lubi mieć dookoła multum różnych gałek i pokręteł po to, żeby mieć wszystko na widoku niezależnie od aktualnego kontekstu i on kupił sobie już kilka takich gadżetów - jego "studio" robi wrażenie na zdjęciach a on sam jest szczęśliwy, lecz czy dzięki temu tworzy utwory szybciej i lepiej? Ciężko powiedzieć, zwłaszcza, że jakość nabiera się doświadczeniem a jak komponował długo tak i teraz też długo komponuje.

Widziałem kiedyś na Youtube filmik jak ktoś zaprzągł kontroler MIDI w Vegasie i za pomocą jakiegoś rolandowskiego mixera mógł używać jog-a, wyłączać/ włączać ścieżki lub dawać je na solo, i operować suwakiem współczynnika widoczności. W swojej praktyce z tych rzeczy korzystam naprawdę rzadko, więcej czasu zajmuje mi odpowiednie przycinanie/wycinanie, korekcja kolorów, maski a tego typu rzeczy i tak wymagają zarówno dobrej myszki jak i dużej rozdzielczości monitora, także myślę, że jak już wyrzucać te kilka tysięcy w kontroler MIDI, to chyba lepiej złożyć stację z trzema monitorami na których będziesz miał podgląd, pełnoekranowy timeline (na to okno nawet zalecam większy monitor) a ostatni na wszelakiego rodzaju interfejsy pluginów/masek itp.

Ale ... to już zależy od tego, co na początku napisałem...
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz   


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości