Kolejność czynności w edycji materiału.
#1
Witam.
Jestem posiadaczem SV14 Suite i pluginu Neat Video. W końcu się zebrałem na zmianę wersji z SV11 PRO na najnowszą, przy okazji upgradując NV. Moje pytanie dotyczy tego, czy ważna jest kolejność w edycji materiału? Tzn, jeśli dla danego klipu chce wykonać np. lekką stabilizację, lekki smart zoom, odszumianie NV oraz poprawę kontrastu i jasności, to od czego powinienem zacząć?
Odpowiedz
#2
Najpierw stabilizacja oraz zoom (bo po co odszumiac coś czego nie będzie w kadrze). Potem odszumianie, a na końcu kolory.
Odpowiedz
#3
(08-09-2017, 18:43)mateuszszar napisał(a):  Najpierw stabilizacja oraz zoom (bo po co odszumiac coś czego nie będzie w kadrze). Potem odszumianie, a na końcu kolory.

Dziękuje Mateusz za odpowiedź. Wiem, że korzystasz z Neat Video. Czy jest sens doktoryzować się z obsługi tego pluginu, czy filmy z babci urodzin robić na automacie? Jest sporo różnica, jak się dłużej posiedzi nad tym?
Odpowiedz
#4
Jest. Musisz zaznaczyć obszar zaszumiony ale jednolity kolorystycznie, plugin dostosuję się do tych warunków. Dodatkowo warto podostrzyć krawędzie. Jak posiedzisz chwilę to zrobisz kilka własnych ustawień (ja mam kilka dla każdej z kamer które obrabiam, bo każda kamera inaczej szumi).
Odpowiedz   


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  jak zablokować część materiału w trakcie edycji tier 7 1,340 04-15-2016, 9:57
Ostatni post: mateuszszar

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości