Kolaż - obrót względem własnej osi
#1
Witam, tworzę film time-lapse pokazujący cztery pory roku w parku. W zakończeniu chciałbym pokazać cztery pory roku na raz, czyli cztery obrazy z tego samego kadru. Wygląda to tak:

[Obrazek: Image1.jpg]

Chciałbym aby te obrazki obróciły się wokół własnej pionowej osi zmieniając np. zimę w lato, aby powstał taki kolaż video. Czy poza track motion jest możliwość uzyskania takiego efektu? Pliki to obrazy PNG w rozdzielczości całego okna obrazu z przezroczystym tłem. Są przejścia "3D blinds" pozwalające obrócić się wokół własnej osi ale przejście "Spin" obraca cały obraz (a ja chcę 1/4 obrazu obrócić) a przejście "Left to Right" niemal jest idealne ale w tylko w przypadku obrazu 1. i 4. gdyż można zacząć obracanie od prawej albo od lewej a kiedy chcę aby w danym momencie obrócić obraz 2. lub 3. muszę czekać aż obróci się pierwszy lub ostatni obraz (przezroczysty) i dopiero nastąpi obrót pożądanej przeze mnie części a to psuje synchronizację z muzyką.

Ten sam efekt chcę uzyskać w poziomie (tym razem obrót wokół własnej poziomej osi):

[Obrazek: Image2.jpg]
Odpowiedz
#2
Podziel na fragmenty w Pan/Cropie, i za pomocą 3d source alpha w Motion Track będziesz mógł obracać jak tylko będziesz chciał.
Odpowiedz
#3
Ok zrobiłem tak jak napisałeś, co prawda będzie trochę przy tym żmudnej roboty ale czego się nie zrobi dla dobrego efektu :) Mam jeszcze jedno pytanie... kiedy za pomocą 3d source alpha obracam wokół własnej osi owe fragmenty np zima przechodzi w lato, to kiedy chcę zrobić pełny obrót , pierwsze zdjęcie obracam o pół obrotu i drugie zdjęcie muszę również obrócić o pół obrotu jednak to drugie zdjęcie jest znów do góry nogami. Muszę zatem wszystkie zdjęcia skopiować i zrobić do góry nogami w programie graficznym czy w Vegasie idzie to zrobić? Oczywiście nie mówię tu o track motion bo nie chcę aby zdjęcie obracało się do góry nogami podczas obrotu wokół własnej osi. Dzięki za pomoc :)
Odpowiedz
#4
Obróć (ustaw) w Pan/Cropie, jak chcesz.
W Track Motion zrobisz obracanie (animację).

Nie bardzo rozumiem, co jest nie tak z tym obróceniem...
Możesz wrzucić przykład? (veg, scr lub yt)?
Odpowiedz
#5
Tak, wiem że w pan/crop moge obrócić ale zauważ, że to nie są obrazy symetryczne, tak więc lewa strona pojawi się po stronie prawej albo odwrotnie.

Po obróceniu o połowę zimy muszę następnie obrócić o połowę lato aby wyszedł pełny płynny obrót, lecz obraz wtedy obraca się i jest do góry nogami. Pytam czy jest jakaś opcja poza pan cropem i track motion np w efektach (jakaś deformacja albo coś) aby stworzyć lustrzane odbicie w pionie)

Mogę to naprawić robiąc lustrzane odbicie w programie graficznym ale to sporo roboty i pytam czy jest na to sposób w Vegasie?

Mam coś takiego:

[Obrazek: Image3.jpg]
Odpowiedz
#6
A mam takie pytanie. Jak ma wyglądać ten obrót? Czy ma być to po prostu "przesunięcie" danych obrazów od lewej do prawe czy tam od prawej do lewej w kadrze? Czy na jakimś obiekcie, nie wiem - kula?

Aha, już rozumiem. Chcesz wykonać coś na wzór "jednorękiego bandyty" - jak w tym automacie, by pojedyncze pasy z danym obrazem się obracały? Czy dobrze myślę?
Odpowiedz
#7
Obrót ma wyglądać tak:

Pierwsza część pokazuje odwrócony obraz a druga część pokazuje obraz prawidłowy, gdzie w programie graficznym zrobiłem lustrzane odbicie.

Fakt, że w ten czas miałbym połowę roboty za sobą ale tak dla zasady już pytam :)Odpowiedz   


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Stabilizacja względem rotacji (?) jasiu.kasztan 10 3,693 07-21-2014, 23:16
Ostatni post: jasiu.kasztan

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości