Klawiaturki dla Vegasa
#1
W sumie tego posta piszę jako ciekawostkę - dla tych, którzy chcieliby uczynić swoje studio bardziej profesjonalnym z wyglądu bez nalepek na klawisze i nie boją się zakupów via paypal:

http://www.cwol.com/keyboards/sony-vegas...yboard.htm
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz
#2
Kupił bym sobie takie coś ale "$69.95" mnie lekko przestraszyło :D


edit:
Znalazłem coś takiego:
http://www.allegro.pl/item884328690_stic...ature.html
Odpowiedz
#3
No wiadomo, że są zawsze jakieś alternatywy, ale to zawsze są naklejki :P W sumie nigdy z obydwiema opcjami nie miałem do czynienia, ktoś korzystał już z tych naklejek, albo klawiatury? Bardzo to pomaga czy raczej średnio?
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
#4
To jest dobre rozwiązanie dla tych, co już znają trochę program i nie potrafią zapamiętać wszystkich kombinacji klawiszy. Miałem styczność z taką klawiaturą przy AVIDzie, i po kilku dniach (jak się przestawiłem z klikania myszką) zauważyłem że wiele poleceń można wydawać znacznie szybciej - zawodowcy w ten sposób mogą znacznie przyspieszyć edycję materiału.

Tak jak napisałem w pierwszym poście - zamieszczam jako ciekawostkę, bo wiem, że mimo iż sam Vegas kosztuje ok. 600$ to 70$ dodatkowo za klasyczną i ponad 100 za bardziej "wypasioną" ( http://www.cwol.com/keyboards/vegas-dv-keyboard.htm ) to jednak jest spory procent ceny programu. Naklejkami nie ma sensu się zajmować, chyba, że chce się zabrudzić klawiaturę ;) Dla amatorów to raczej zbędny gadżet.
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz
#5
Ciekawe jak się pracuje na takiej klawiaturze? Miał ktoś z tym jakieś doświadczenie?
Odpowiedz
#6
Pewnie masz kolorki np. czerwonym są zaliczone ctrl i v i podpis pod nimi np wklej :D
Odpowiedz
#7
W sumie to i fajny pomysł, ale raczej dla tych co dużo przy tym siedzą bo dla zwykłych użytkowników vegasa jest to raczej zbędne ;)
Odpowiedz
#8
Ci co długo przy nim siedzą to zapamiętają wszystkie skróty, jeśli z nich korzystają często.
Odpowiedz
#9
Co zapamiętają to zapamiętają ale jest ich tyle, że jak masz je przed oczami praca wydaje się znacznie łatwiejsza.
Odpowiedz
#10
Masz rację, ale na swoim przykładzie mogę Ci powiedzieć, iż podczas montowania tylko sporadycznie zerkam na klawiaturę, te skróty bardzo szybko wchodzą w pamięć.
Odpowiedz   


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości