Klasy filmowe we wrocławskich szkołach średnich!
#1
Już od przyszłego roku szkolnego 2013/14 powstają we Wrocławiu dwie pierwsze klasy filmowe! Klasy adresowane do tegorocznych gimnazjalistów z klas trzecich utworzone zostaną w X Liceum Ogólnokształcącym i IV Liceum Ogólnokształcącym. Opiekę filmową - merytoryczną, artystyczną i formalną pełnić będzie EMPIRIAFILM (Agnieszka Opyt).

Więcej informacji na stronach liceów:
http://lo4.wroc.pl/rekrutacja/oferta-edukacyjna/
http://www.lo10.wroc.pl/loxx/index.php?poz=53

Serdecznie zapraszamy do składania aplikacji do nowych klas!

Choć wiem, że większość z Nas (użytkowników forum) przeszła już szkoły gimnazjalne, to może warto poinformować o tym fakcie młodych ludzi z najbliższego otoczenia:

Pozdrawiam!
Odpowiedz
#2
W Poznaniu w http://www.zsk.poznan.pl od chyba 3 czy 4 lat są w ogólniaku klasy "filmowe". Generalnie ludzie którzy trafiają do tego typu klas/szkół na poziomie gimnazjum czy technikum są hmmm jakby to określić najdelikatniej... Powiedzmy, że rozpuszczone dzieciaki z zerową wiedzą i chęciami do pracy, laskom się wydaje, że karierę w filmie zrobią. Wg mnie pójście do takiej szkoły to całkowita strata czasu i zawodowy strzał w stopę. Chyba, że ktoś ma bogatego tatusia i planuje pisać pseudointelektualne recenzje na filmwebie. No ale ilu takich jest potrzebnych?

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
#3
Właśnie miałem to napisać, zastanawiałem się, czy taka szkoła nie działa jak taki "Pic na wodę" Chociaż te szkoły dopiero stracą renomę, kiedy dorosną te dzieciaki, które w wieku lat 11-stu wielce "Kręcą filmy z gier" Z drugiej strony ciężko jest w wieku przedlicealnym, czyli będąc w gimnazjum zdobyć doświadczenie, by po ogólniaku iść na filmówki...
Odpowiedz   


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Szkoły filmowe Rysio 12 4,076 01-30-2013, 4:22
Ostatni post: Bunch

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości