Jak zrobić film??
#1
Hejka wszystkim. :)
Chciałabym dodać obrazek do piosenki i wrzucić ją na YouTube. Umiem to zrobić w Sony Vegas, ale nie wiem co zrobić później, jak stworzyć ten plik. Dodaję muzykę i obrazek tam na dole ale nie wiem co zrobić dalej.
Proszę o pomoc. :)
Odpowiedz
#2
Regulamin napisał(a):Regulamin został lekko zaostrzony, jeżeli ktoś będzie wykazywał elementarny brak wiedzy z zakresu wideo czy samego Vegasa to BAN z miejsca.
Odpowiedz
#3
To po co jest takie forum jak nie chcecie nikogo nauczyć jak obsługiwać ten program?? :(
Odpowiedz
#4
Zgrywanie filmiku to RENDERING.
Musisz zaznaczyć obszar na timeline, który chcesz zgrać. Następnie klikasz RENDER AS i wybierasz format, do którego chcesz zgrać.
Na YT dobrym wyjściem jest Sony AVC z template: Internet HD720p 25p (widescreen) 4M - jeśli oczywiście film ma być panoramiczny (czyli o proporcjach 16:9). 4M to przepływność - ilość megabitów na sekundę. Więcej jak 4 za bardzo nie ma sensu - na youtube.
Ps. Forum nie służy do uczenia, ale do rozwiązywania problemów i wymiany doświadczeń. A RENDERING to są podstawowe podstawy ;) Powiedzmy, że mam dobry dzień, dlatego napisałem. Resztę możesz doczytać.
Najlepszym jednak rozwiązaniem będzie dla Ciebie poszperanie za jakimś samouczkiem... było o tym na forum.
Odpowiedz
#5
Wielkie dzięki. :* O taką pomoc mi chodziło. :)
Odpowiedz
#6
Może dla takich prostych rzeczy wystarczy Windows Movie Maker? Tam nie trzeba żadnej 'specjalistycznej' wiedzy - wystarczy kliknąć przycisk Zapisz Film... (Czy jakoś tak)
Odpowiedz
#7
No niby tak, ale tam nie ma prawie żadnych opcji. Wolałabym się jednak nauczyć jak obsługiwać takie porządne programy niż do końca życia używać programów dla idiotów. :P Chcę mieć kontrolę nad rozdzielczością, jakością, formatem obrazu itp. W przyszłości może będę robiła jakiś bardziej ambitny projekt i będę już miała jakieś podstawy. ;)
Odpowiedz
#8
No to powodzenia i pochwal się, jak coś ambitnego wygenerujesz :)
Odpowiedz
#9
Coś czuję, że tylko to, iż jesteś kobietą nie zostałaś jeszcze zbanowana :) Słodka i głupiutka, kto takich nie kocha ;D Twórz i chwal sie swoimi dziełami kobieto :)

PS. Słowo głupiutka nie miało Cię obrazić a pokazać fakt, że nikt nie czyta regulaminu oraz to, że Twoja wiedza w programie ogranicza się do dwóch kliknięć w skrót aby otworzyć program. :) Życzę szczęścia na forum.
Odpowiedz
#10
Ja tylko napiszę, że: więcej użytkowników takich jak mateusz, a mniej takich jak moonscape :P
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz   


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości