Jak wstawić tekst i ogólnie o jego opcjach
#1
Opiszę tutaj jak wstawić tekst oraz ogólnie o opcjach z nim związanych.

Po pierwsze musimy stworzyć nową warstwę, klikamy na nią prawym klawiszem i wybieramy opcję Insert Text Media. Wyskoczy nam okienko, w pierwszej zakładce tj. Edit, wpisujemy oczywiście tekst, jaki chcemy, aby program go nam wyświetlić na filmie, możemy zmienić czcionkę, jej wielkość, czy ma być po środku, a może z prawej, pogrubiona czy pochyła? ;]

Przejdźmy teraz do drugiej zakładki, mianowicie Placement, ustawiamy tutaj gdzie tekst ma się znajdować na filmie, np. w prawym górnym rogu czy też na środku, a może całkowicie po lewej stronie!?

Zakładka Properties.
[Obrazek: 1.JPG]

W Text Color wybieramy oczywiście kolor tekstu oraz, czy tekst ma być przeźroczysty czy też nie, jeśli tak to jak bardzo tekst ma być przeźroczysty, ustawiamy to tam gdzie jest cyferka 1. Kolor tekstu wybieramy z palety kolorów oznaczoną cyfrą 2. W polach obok cyfry 3 możemy ustawi? kolory oraz przeźroczystość ręcznie. Analogicznie wygląda sprawa z tłem napisu, tyle, że ustawiamy to po prawej stronie. Obok cyferki 4 widnieją przesuwaki, za pomocą Tracking ustawiamy szerokość napisu, Scaling czyli po polsku zmniejszamy/zwiększamy napis, oraz Leading, wysokość napisu.

Przechodzimy do zakładki Effects.
Zaznaczając Draw Outline otrzymamy efekt, który "obrysuje" nam cały napis w jakimś kolorze. Suwakiem Feather ustalamy moc rozmycia, a Width wielkość. Dzięki opcji Draw Shadow możemy dodać do napisu cień. No i ostatnia opcja Deformation, różne deformacje tekstu, do wyboru, możemy jeszcze je w jakimś małym stopniu zmieniać za pomocą suwaka Amount.


Tekst na obrazie
Po pierwsze, potrzebne nam będą dwie ścieżki filmowe, ta z tekstem oraz ta z filmem. Tworzymy 2 ścieżki, na dolnej dodajemy plik video, na górnej zaś napisy, chodzi nam przecież o to, aby to napisy były "na filmie", a nie żeby nie było ich widać.

Przykład:
[Obrazek: 1.JPG]

Linki do YT:


Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz   


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości