Jak usunąć Sony Vegas
#1
Mój problem z Vegasem i z DVD Architektem polega na tym że program żąda rejestracji. Po każdej próbie rejestracji przez internet wywala błąd. Jak pomijam rejestrację i wklepuję ten kosmicznie długi kod aktywacyjny po zakończeniu nic się nie dzieje. Dzwoniłem do KSK tam gdzie kupowałem progra. Stwierdzili że problem leży po stronie systemu (XP) że trzeba totalnie usunąć program z systemu (z rejestru też) i powtórnie zainstalować. Nadmienię że opcja dodaj/usuń w Windowsie i powtórna instalacja programu nic nie dała.
Wiem że najlepsze rozwiązanie to format i nowy system, ale jeżeli to możliwe wolałbym zostawić to jako ostateczność.
Jeżeli ktoś mógłby mi pomóc byłbym BARDZO wdzięczny.
Pozdrawiam.
Odpowiedz
#2
1. Usuń fizycznie katalog
2. Usuń z rejestru HKEY_CURRENT_USER\Software\Sony Creative Software
3. Usuń HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Sony Corporation
4. Usuń HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Sony Creative Software
5. Usuń HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Sony Media Software

Użyje jakiegoś narzędzie do czyszczenia rejestrów, np. RegSupreme lub cos w tym stylu
Restart
Powinno pomóc.
Odpowiedz
#3
Dzięki za szybką odpowiedź. Zrobiłem tak jak pisałeś. Niestety gdzieś w systemie musi być jakiś ślad, bo instalator karze mi odinstalować najpierw program nie pozwala się ponownie zainstalować. W Windosowym dodaj/usuń jest pozycja DVD Architect, ale nie ma przycisku usuń. W programach do usuwania nie ma pozycji DVD Architect. Chyba pozostaje mi format dysku.
Odpowiedz
#4
A spróbuj skorzystać z narzędzia do przywracania systemu - może system zrobił kopię rejestru przed instalacją Vegasa (tylko, że wtedy możesz stracić wszystko co było zainstalowane po Vegasie)
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz
#5
Możesz jeszcze stworzyć nowe konto użytkownika, powinno pomóc.
Odpowiedz
#6
No kurde napisałem, byś użył jakiegoś dobrego narzędzia do porządkowania rejestru.
Przejrzyj zawartość HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall i znajdź resztki Vegasa. wrrrrrr

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
#7
Próbowałem sposobów proponowanych przez kolegów - sukces połowiczny. Vegas zadziałał, ale bardziej mi chodziło o DVD Architecta, a ten jest oporny. Dzięki za pomoc jutro robię format. Format to nie problem, ale mam Procodera Express i znowu będę musiał prosić BEiKS o kody aktywacyjne. Ostatnio trudno było chłopakom trafić odpowiednie.
Biję się w pierś, bo obiecałem sobie że zrobię obraz dysku Ghostem jak wszystko chodzi OK. Nie zrobiłem no i mam.
Jeszcze raz dzięki.
Pozdrawiam.
Odpowiedz
#8
To po grzyba gadasz z Beiksem zamiast z producentem Procodera? Te samo operacje zrób w stosunku do DVD Architecta, format dysku jest niepotrzebny.
Jak znam życie, jakieś klucze licencyjne czy aktywacje można zapewne wyeksportwać z Procodera i odtworzyć później, poszukaj dobrze. I generalnie zlewaj polskich dystrybutorów, nie ma z nich jakiegokolwiek pożytku, rejestruj się na stronie producenta i tam szukaj ew. pomocy.
Odpowiedz
#9
Wiem, ale w czasach kiedy chodziłem do szkoły a miałem "pod górkę" :) wykładano jedynie słuszny język wielkiego wschodniego brata. I tu leży problem, bo przez tlanslatory trudno się dogadać.
Jest jeszcze inne wyjście. Do oryginalnego progra znaleźć dobrą "witaminkę". :)))
Odpowiedz
#10
A jaki błąd on wywala podczas próby rejestracji? Może masz po prostu na firewallu poblokowane coś.
Co do języka - także nie miałem w szkole angielskiego tylko piękny język Puszkina. Po prostu trzeba to nadrobić i tyle, zwłaszcza, że większość prawdziwych problemów rozwiążesz właśnie na anglojęzycznych forach. I uwierz mi, na prawdę nie musi to być angielski na poziomie lektora BBC.
Odpowiedz   


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości