Jak ładnie zakryć logo telewizji.
#1
Pierwsze co powinieneś wiedzieć na wstępie: nie da się łatwo i przyjemnie usunąć czy wyciąć logo z filmu, po to właśnie wymyślono znaki wodne, abyś nie mógł przywłaszczać sobie danego materiału. Zapamiętaj, że zawsze zostanie jakiś defekt.

Pierwsze co musisz zrobić to wejść na tą stronę i ściągnąć Pluginpac oraz zainstalować na swoim komputerze. Jak już zainstalujesz odpalasz Vegasa.

Wrzucasz na timeline jakiś klip, ja będę robił to na takim przykładzie:
[Obrazek: tv.png]

Także o co nam chodzi? Chcielibyśmy usunąć logo TVP2 oraz znaczek po lewej stronie, który informuje, iż ten film mogą oglądać osoby powyżej 12 roku życia.

Klikamy w zakładkę Video FX i odnajdujemy plugin pod nazwą PluginPac PixelStretch. Klikamy i przeciągamy na nasz klip, powinno wyskoczyć Ci takie okienko:
[Obrazek: 1-1.png]

Jak widać niezbyt satysfakcjonuje nas ów efekt. Tam gdzie masz czerwone punkty możesz je złapać i przeciągnąć w odpowiednie miejsce.
[Obrazek: 2-2.png]

W takim razie ustawiasz je tak, aby zasłonić tylko logo po prawej stronie. Powinno wyjść coś takiego:
[Obrazek: 3-1.png]

To samo robisz ze znaczkiem ograniczenia wiekowego. Przeciągasz efekt na klip i strzałkę ustawiasz mniej więcej tak:
[Obrazek: 4.png]

To na tyle, pamiętaj o tym, aby strzałka była zwrócona w odpowiednią stronę, abyś nie otrzymał np. takiego efektu:
[Obrazek: 5.png]

Oczywiście jest to tylko przykład, podobne efekty można zrobić na miliony sposobów, lecz ten jest szybki i nie wymaga od nas ogromnej wiedzy dotyczącej program, nie trzeba się bawić w maskowanie i temu podobne rzeczy.
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
#2
Chciałbym tylko dodać, że ten plug już jest jakiś czas nierozwijany, to zabawka z 2002 roku. Na jego miejsce wszedł Wax, do zassania tutaj http://www.debugmode.com/wax/download.htm
To kolejne zastrzeżenie - Wax jakby to powiedzieć... też jest lekko wiekowy i czasem się wali, za to można przy jego pomocy i używać filtry VirtualDuba i całą masę innych np. http://freeframe.sourceforge.net/gallery.html

Szybka edycja: jeszcze sprawdziłem na wszelki wypadek - z nowymi Vegasami (soft jest do Vegas 4...) tak średnio się te dodatki lubią. Częściowo się wali, częściową nie potrafi się dogadać. Słowem - trochę szkoda czas na dręczenie starocia...
Odpowiedz   


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości