Intro w kształcie deskorolki
#1
Tak jak w temacie chciał bym zrobić sobie intro w kształcie deskorolki tzn. żeby było mniej więcej podobne do tego http:Coś takiego jak tutaj.
Odpowiedz
#2
Nie sądzisz, że to raczej program 3D byłby wskazany?

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
#3
Możliwe, ale czy nie da się zrobić coś na podobieństwo tego? To był przykład jak to ma wyglądać itp.
Odpowiedz
#4
Da się, ale baaaardzo zgrubnie i ostrzegam, że efekt (jeśli nie masz doświadczenia w Vegasie, doborze tekstur i cieniowaniu) może być daleki od oczekiwań.
Wykorzystać można tryb 3d ścieżek wideo. Pierwsza ścieżka będzie robiła za ścianę, więc wrzuć na nią teksturę ceglanej ściany, druga ścieżka będzie podłogą - wrzuć na nią teksturę asfaltu czy chodnika i ustaw ją pod kątem 90 stopni względem pierwszej. Trzecia będzie równoległa do podłogi i ponad podłogą - będzie to deska - dla uproszczenia płaska - na tą ścieżkę wrzucasz przygotowaną np. w paint.net bitmapę z kształtem deski a reszta (poza obrębem deski) ma być przezroczysta- czyli trzeba zapisać plik png. Dwie następne ścieżki będą robiły za namiastkę kółek będą one równoległe do ściany i prostopadłe do deski (przecinające ją w dwóch miejscach) Bitmapa do tych dwóch ścieżek będzie taka sama a będzie zawierała kształt kółek z wspornikami. Podobnie jak deskę, kształt kółek trzeba narysować samemu na bitmapie z przezroczystym tłem.

Jak już to wszystko będziesz miał, musisz dobrać odpowiedni kąt i ruch kamery(a właściwie całości), aby nie było tak widać, że deska jest płaska.

Nie żebym zniechęcał, bo sam kiedyś zrobiłem trochę klipów w vegasowskim 3d (do it yourself 80's sounds, cooking spacechip music), ale teraz wiele można zrobić w blenderze zwłaszcza, że da się znaleźć gotowe obiekty:
http://artist-3d.com/free_3d_models/dnm/...p?uid=3420
Wystarczy dorobić ściany, odpowiednio wszystko oteksturować i oświetlić a na deser zrobić animację.

Jeśli jednak koniecznie chciałbyś to zrobić w Vegasie a mój opis był niekoniecznie zrozumiały, to napisz do mnie pm w sobotę a w niedzielę postaram się wysmażyć odpowiedni tutorial.
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz
#5
3ds max będzie potrzebny raczej ;)
Odpowiedz
#6
A Blender to już nie wystarczy?

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
#7
Nie, nie wystarczy bo 3D Max zrobi wszystko sam no i kosztuje fortune, wiec Blender jest beee
Odpowiedz
#8
A film jak "Big Buck Bunny" widzieliście? :) To nie mówcie, że Blender jest "beee"...
Odpowiedz
#9
A ty rozróżniasz kiedy ludzie sobie żartują?

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
#10
Ja jak będę zaczynał uczyć się grafiki 3D zacznę od Blendera. Jest darmowy a więc nie będzie babrania się w żadne problematyczne i złe w skutkach crackowanie a co będę miał do zrobienia to zrobię.

I myślę że sporo firm używa właśnie Blendera. Jak i Corela. Czyli tańszego softu, którym jak się umie to i tak coś się zrobi.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz   


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości