Gradacja kolorów nad wszystkimi scieżkami
#1
Zmontowałem jakiś tam film. Każde ujęcie dopasowałem do siebie, tak że pasują jasnością i nasyceniem. Teraz chciałbym nadać całemu filmowi jakieś mocniejsze nasycenie, czy coś innego z szeroko pojętej gradacji. Niech to będzie vegasowa wtyczka color corector. Jak to zrobić najlepiej? Pomyślałem, że może narzucę wtyczkę na najwyższą pustą ścieżkę (track fx), ale to nie działa. O dziwo w ten sposób vision color lut z załadowanym jakimś lutem działa. Pomyślałem, że na najwyższą pustą ścieżkę dodam empty event i na ten event zapakuję wtyczkę. Ale to też nie działa. O dziwo w ten sposób vison color lut z jakimś lutem działa, ale inaczej koloruje jak poprzednio.
Czy muszę wtyczkę dać na każdą ścieżkę z klipami (nie na pojedyncze klipy,ale na całe śceiżki), czy jest jakiś sposób, żeby ją dać tylko na jedną, najwyższą?
Odpowiedz
#2
Działa. Vegas wymagał restartu. Ostatnio dziwne rzeczy się mi dzieją. Np to z tymi ścieżkami. Albo na jednym klipie dałem korekcję obiektywu i jakąś saturację. I na początku było ok, a po dłuższej pracy z vegasem na dwie klatki obie wtyczki tak jakby się wyłączyły. Nie były animowane, widniały na liście ale przez dwie klatki nie działały. Po restarcie wszystko wróciło do normy.
Coś mi się zdaje, że 14 to ostatnia moja wersja.
Odpowiedz   


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Problem z ścieżkami audio. MrMateuszLs 2 1,156 08-06-2013, 12:47
Ostatni post: MrMateuszLs
  Przejście pomiędzy ścieżkami wideo, czy można? Bartek-pl 3 1,289 11-25-2012, 18:57
Ostatni post: efix

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości