Fromat i kodek mkv???
#1
Mam taki mały problem z Vegasem. Otóż jakiś czas temu przez pomyłkę odinstalowałam pewien kodek i Vegas przestał otwierać mi pliki typu avi. Szybko się skapnęłam o co chodzi i przywróciłam ten kodek,i było ok. Ale teraz chciałam edytować z nowym typem pliku: mkv. No i tutaj mam problem,czy mógłby mi ktoś dać linka do jakiegoś takiego kodeka,dzięki któremu Vegas by mi zaczął to odtwarzać? Sama szukałam,i nawet zainstalowałam kilka,ale wciąż nie działało. Była bym bardzo wdzięczna,gdyby ktoś mi szybko pomógł..
You don't need super powers to be a hero...
Odpowiedz
#2
MKV to nie jest kodek, tylko kontener i zapomnij o jego edytowaniu w Vegasie.
Odpowiedz
#3
Wiem,że to nie jest kodek,przeciaż napisałam,że szukam tylko kodeku,który pomógłby otworzyć Vegasowi ten plik. Ale dlaczego mam zapomniećo edytowaniu z nim?

You don't need super powers to be a hero...
Odpowiedz
#4
http://pl.wikipedia.org/wiki/Matroska
Trochę skomplikowany ten kontener jak na edycję.
Odpowiedz
#5
Czyli mówicie,że nawet przy najlepszych staraniach nic z tego??
Odpowiedz
#6
Jedyne "najlepsze starania" to listy z petycjami do SCS aby w kolejnych wersjach dodali ten standard. Na razie jedyne wyjście to konwertować do avi.
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz
#7
(09-19-2011, 22:00)Kimiee napisał(a):  Wiem,że to nie jest kodek,przeciaż napisałam,że szukam tylko kodeku,który pomógłby otworzyć Vegasowi ten plik.

No nie za bardzo wiesz. Jak sobie wyobrażasz wrzucenie do Vegasa pliku MKV, który często zawiera kilka wielokanałowych ścieżek dźwiękowych, kilka napisów? A jakby jeszcze zawierało MENU jak w DVD?
Odpowiedz
#8
Dobrze,teraz już wiem,na początku myślałam,że to jest taki sam plik jak np. avi. Wielkie dzięki za pomoc!!
Odpowiedz   


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości