Filtrowanie, jak usunąć te kropki, mazy
#1
Jak usunąć te migające mazy kropki paski czy kto wie jak to nazwać na obrazie. Nagrywam GoPro3 Silver. No i taki obraz robi się przy złym oświetleniu, da się to jakoś przerobić w programie? Czy muszę załatwić jakieś dobre naświetlenie przenośne.Odpowiedz
#2
Tak, musisz załatwić dobre oświetlenie. To podstawa.
Możesz próbować usunąć (albo raczej trochę zredukować...) w odszumiaczach typu NeatVideo, albo - choć rezultat jest przeciętny np. w VirtualDub czy Avisynth z filtrem DynamicNoiseReduction. Ale cudów bym nie oczekiwał.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
#3
A jakieś pomysły na dobre oświetlenie w plenerze bo ogółem zabieram kamerkę wszędzie i raczej ciężko by było z halogenem i agregatem po plenerach czy mieście wozić. Słyszałem że są jakieś latarki wojskowe na podczerwień co dobrze się z kamerą zgrywają w nocy.
Odpowiedz
#4
GoPro jest po prostu dość ciemne samo w sobie i nie lubi nagrywać przy słabym oświetleniu (Hero3 Black jest pod tym względem najlepszy ale i tak nie ma szału). Jest wtyczka NoiseReducer do Vegasa od NewBlue, ale szczerze mówiąc działa ona tak sobie i np. z takimi szumami jakie są na Twoim filmie, może sobie nie poradzić w zadowalający sposób.
Odpowiedz
#5
Tak to mniej więcej wygląda po przepuszczeniu przez NeatVideo. Jeśli byś zrobić dobry profil kamery i pokombinował z parametrami, może być ukrecił bat z g...na.
Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz   


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Kropki zamiast obrazu w podglądzie KonanBarbarzyńca 0 692 08-10-2013, 2:11
Ostatni post: KonanBarbarzyńca
  Świecące kropki Eddege 5 1,451 11-28-2011, 15:32
Ostatni post: Eddege

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości