Film poklatkowy
#1
Witam!

Staram się zrobić film poklatkowy. Wrzucając zdjęcia na ścieżkę filmu standardowo każde z nich ma długość 5 sekund. Otwierając zakładkę "Edit detalis" i zaznaczając wszystkie zdjęcia mogę zmienić ich długość do żądanej(zależy oczywiście ile chcę umieścić klatek na sekundę). Dla przykładu niech będzie 5 kl/s. Tu się jednak pojawia problem. Zdjęcia owszem zmniejszają swoją długość na ścieżce filmu ale pozostają w swoim miejscu, tak że między każdym zdjęciem trwającym 0,2 sekundy mam przerwę 4,8 sekundy. Teoretycznie mógłbym zaznaczać każde z nich i łączyć wszystkie ze sobą ale przy ilości kilkuset zdjęć trochę to bez sensu. Czy wiecie jak połączyć je wszystkie naraz po skróceniu każdego z nich lub jak skrócić każde zdjęcie tak by się nie rozchodziły (nie zostawały przerw między sobą)?

Pozdrawiam
Piotrek
Odpowiedz
#2
Musisz je jeszcze raz przeciągnąć na ścieżkę czasu, po zmianie ustawień trwania zdjęcia w ustawieniach. Są też od tego skrypty, które możesz sobie zastosować.
Odpowiedz
#3
Jak mogę je jeszcze raz przeciągnąć na ścieżkę czasu jak one już tam są. Żeby zmienić ich czas odtwarzania używam "Edit details" a to wymaga by zdjęcia już były umieszczone na ścieżce?...chyba, że czegoś nie rozumiem.
W zwykłych ustawieniach nie mam opcji zmniejszenia lub zwiększenia czasu trwania zdjęcia. (?!?)
A skrypty, no cóż, jak na razie nie znalazłem takiego, który by mi rozwiązywał ten problem a sam takiego nie potrafię stworzyć.

Jakieś sugestie?
Odpowiedz
#4
Tak, zaimportować te klatki jako film-sekwencje klatek, a nie jak zbiór klatek.
Oczywiście wszystkie klatki musisz mieć ponumerowane klatka001, klatka002, klatka003 itd.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz   


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  CABAC i format poklatkowy Mn1s1ek 1 210 01-25-2017, 19:22
Ostatni post: Mn1s1ek

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości