Film na potrzeby szkolne do oceny
#1
Sugestie mile widziane
Odpowiedz
#2
Fajnie, że dodałeś wstęp o sobie. Proszę bardzo, uwagi:
1. Zamiast ostrego startu dałbym wyjście z czerni i dopiero po tym opowiadanie o sobie.
2. Fajnie, że kombinujesz coś z tą sceną, ale w zasadzie na nic się to nie przekłada, nic nie daje widzowi to, że jesteś x2, tym bardziej, że zmieniasz ostro ujęcie, na którym całkiem zmienia się światłocień - nie da się tego "przeczytać" i widz głupieje co się tak naprawdę stało. A dodatkowo ucinasz swoją rękę. Proponuję drugi raz nagrać takie samo ujęcie, żebyś identycznie mówił najpierw z jednej strony, później z drugiej, ale w trochę zmienionej formie, aby nie było żadnego cięcia tej sceny:
Najpierw wydrukuj sobie tekst na kartce, który ustawiony przed kamerą będziesz mógł płynnie przeczytać podczas nagrania. To pomoże Ci wykluczyć zastanawianie się i regularne "yyyyyyyy".
I teraz tak: musisz zobaczyć ile czasu Ci zajmie spokojne przeczytanie z kartki pierwszej części wypowiedzi, a ile drugiej. Jak to będziesz wiedział to nagrywasz: najpierw z jednej strony kadru pierwsza część wypowiedzi płynnie przeczytana z kartki i potem SIEDZISZ SOBIE MINIMUM TYLE CZASU, ile zajmuje Ci przeczytanie drugiej części wypowiedzi - dopiero po tym czasie kończysz nagrywać to ujęcie. Potem ujęcie nr 2 - siedzisz sobie z drugiej strony kadru minimum tyle sekund, ile zajmie Ci przeczytanie PIERWSZEJ części I DOPIERO PO TYM CZASIE zaczynasz mówić drugą część wypowiedzi.
Później oba ujęcia składasz tak, aby kończyła się pierwsza część wypowiedzi i od razu rozpoczynała druga wypowiedź drugiego Ciebie - będzie bez żadnego cięcia ujęć, a widz będzie zaskoczony, że nagle w odpowiednim momencie jeden Ty przestaje gadać i zaczyna opowiadać drugi Ty bez żadnego cięcia.
Gwarantuję, że efekt będzie dużo lepszy :)
I podczas swobodnego siedzenia nie machaj oczami na wszystkie strony, tylko skup się na jednym obszarze, gdzie będziesz cały czas patrzył, ewentualnie czasem spoglądaj niby na drugiego siebie. I wystrzegaj się znikania rąk!
A dodatkowo pilnuj zakończeń ujęć, bo masz tendencję do zbyt wczesnego ich ucinania.
Odpowiedz   


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Co poprawić w filmie na potrzeby szkolne pomiatacz 6 641 05-17-2016, 10:06
Ostatni post: Gelqone
  Rozbudowa komputera na potrzeby sv Piotr 1 455 01-16-2015, 16:28
Ostatni post: Bunch
  Film do oceny sosek2 0 545 02-18-2013, 8:37
Ostatni post: sosek2
  Film do oceny. Zgreedek 4 1,255 08-30-2012, 17:50
Ostatni post: Mateusz
  Amatorski film do oceny. becek123 1 1,080 03-10-2012, 13:14
Ostatni post: krzykliwy
  Film do oceny krzykliwy 6 1,565 03-09-2012, 22:52
Ostatni post: Bunch

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości