Efekty Audio
#1
Witam! Mam pytanie jak wykonać 3 następujące efekty:
-taki jak w tym filmiku
( 5:46)
-Efekt często spotykany w TV a mianowicie zagłuszanie przekleństw poprzez pewien specyficzny dźwięk przypominający pikanie? Nie wiem niestety jak to lepiej posiać :/
(3:40)
-Efekt szumu telewizora np. taki jak w
(0:58)
Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Odpowiedz
#2
1 ) można go zrobić posiadając gramofon, kabel łączący go z kartą muzyczną, płytę i igłę do zdarcia. Po prostu nastawiamy płytę i zabieramy igłę tak, aby pojechała po ścieżce poprzek.
2) można go zrobić posiadając telewizor z najlepiej z dużą ilością kanałów i z wyjściem słuchawkowym lub innym audio, oraz kabel łączący telewizor z kartą muzyczną. Czekamy aż na którejś z stacji będzie sygnał testowy (to kolorowe kółko i ten irytujący po pewnym czasie pisk)
3) jak w p.2, tylko tyczy się to starych odbiorników, które nie mają automatyki wyciszającej fonię jeśli nie ma sygnału - właśnie wtedy jest ten szum. Ewentualnie może jeszcze do tego posłużyć stare radio.

Tak można te efekty zrobić od podstaw, jednak wystarczy odnaleźć powyższe próbki dźwiękowe w sieci - są nawet ich "akceptowalne do użytku własnego" wersje jeśli się poszuka. Na findsounds.com można je odnaleźć wpisując
1) record
2) sine, tone, (lub http://www.mediacollege.com/audio/tone/download/ )
3) noise
No i oczywiście trzeba je wrzucić na timeline tam gdzie chcemy aby grały :)
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz
#3
Sinusoidę i inne buczenia można o ile pamiętam sobie wygenerować choćby w darmowym Audacity.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
#4
@vm-rexor: nie myślisz chyba, że kolega będzie podłączał gramofon albo sam będzie tworzył efekty dźwiękowe. Na pewno chodziło mu o prostszy sposób.

Jest wiele stron z darmowymi dźwiękami. Wygógluj "free sound effects" a potem na stronach wpisuj angielskie odpowiedniki jak "tv noise" itd.
Odpowiedz
#5
Vm-rexor sobie jaja przecież robił :) Choć mimo wszystko zachęcam właśnie do samodzielnego zgrywania dźwięków. Ja ma do tego dwie lewe, ale przy odrobinie pracy osiągnąłem efekty które - może nie są lepsze - ale zadowalają mnie o wiele bardziej, niż znalezione.
I jak wiele razy już pisałem - niemal nigdy dźwięki które słyszymy w filmie są prawdziwymi dźwiękami danych rzeczy. Prawdziwe po prostu nie brzmią :)
Więc zamiast podłaczać telewizor po prosti można posyczeć pare razy w mikrofon i trochę się pobawić...

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
#6
@nozownik0: Chciałbym zaakcentować, że z treści postu Kurczaczeq nie wynika wprost iż szuka próbek dźwiękowych. Dlatego też dałem dwie drogi, z czego ta pierwsza, na pierwszy rzut oka niepoważna jest najprawdopodobniej najbezpieczniejszą drogą z punktu widzenia praw autorskich.
Odpowiedz
#7
Widocznie nie wychwyciłem ironii :) To prawda, złapalibyśmy się za głowę wiedząc skąd tak na prawdę pochodzą dźwięki w filmach. :). Widziałem kilka programów o tym i nieźle się zdziwiłem. Szczególnie rozbawiły mnie kulisy filmów pornograficznych i ich udźwiękowienie. ;D Ja osobiście nie nagrywałem nigdy dźwięków. Ale jak tylko wyposażę się w dobry mikrofon na pewno będę próbował.
Odpowiedz   


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości