Efekt przyblizenia
#1
jak zrobic efekt przyblizania ??? - (27s).

Z gory dzieki.
Odpowiedz
#2
Do tego potrzeba wózka filmowego.
Odpowiedz
#3
Page Not Found.

Możesz też zrobić cyfrowy ZOOM - przybliżenie w programie, w menu EVEN/PAN CROP.
Odpowiednio je dostosowując czasowo do swoich potrzeb dzięki tzw. keyfrmom.
Klatką w której od jednego momentu do drugiego coś się dzieje.
Np. by zrobić zoom w momencie gdy na ekranie pojawia się czekoladowy penis, zaznaczasz klatkę tuż przed pojawieniem się czekoladowego penisa, potem zaznaczasz drugą jak już się pojawia i zmniejszasz kadr (przybliżasz). Potem jak właczysz film to od momentu zrobienia 1-go keyfrema obraz stopniowo będzie się powiększał do drugiego, aż przed Twoimi oczami znajdzie się wielki, ociekający czekoladą, czekoladowy fallus.
Keyfremy to podstawa w montażu, pobawisz się 10 minut i się nauczysz.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
#4
Niestety kolega usunął już film, ale skoro pyta jak zrobić "takiego zooma", to zapewne chodzi mu o klasyczny efekt vertigo, zwany też zolly

Takiego czegoś nie uzyskasz Pan/Crop i podobymi metodami. Tzn. można by zasymulować trochę wieloplanem, ale efekt nie będzie tak fajny.
Efekt wykonuje się odsuwając od aktora kamerę (zwykle na wózku) jednocześnie zwiększając ogniskową. W ten sposób aktor jest mniej więcej taki sam cały czas (lub się przybliża) a tło oddala. Może też zrobić dokładnie odwrotnie, wszystko zależy od pożądanego efektu.
Zasada - przybliżasz kamerę - oddalasz zoomem, przybliżasz zoomem-oddalasz kamerę. Zabawa polega na tym, by zrobić to płynnie i synchronicznie.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
#5
Ok. Link poprawiony, autor link wstawił z dwoma spacjami na końcu i potem się cyrki działy. Po prostu do tego efektu potrzebny jest wózek.
Odpowiedz
#6
Aaaa... zwykła jazda, po prostu jazda... :)
Zgadza się - wózek. Niekoniecznie filmowy, może być inwalidzki na przykład, a przy pewnej wprawie nawet kolegę na rolkach można z miejsca na miejsce przepchać...

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz   


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Dynamiczne efekty przyblizenia KeTim 3 754 12-21-2014, 1:23
Ostatni post: mateuszszar

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości