Efekt jak w teledysku
#1
Czy ktoś z Was ma pomysł jak uzyskać efekt jak ten w 1:05 minucie tego teledysku? Mam plan żeby sfilmować interesujące mnie ujęcię, a następnie odrysowywać je klatka po klatce np. w gimpie tak aby uzyskać efekt podobny do tego. Potem natomiast wrzucić wszystkie klatki do Vegasa i zrobić z tego film. Będzie to jednak dosyć czasochłonne i nie wiem czy się skończy powodzeniem. Znacie jakąś lepszą metodę?
Odpowiedz
#2
Może lepiej jakieś pluginy filtrujące obraz? Coś z NewBlueFX z paczki ArtEffects (chociażby HandDrawn, Line Drawing, zależy jaki efekt chcesz uzyskać). Chcesz uzyskać efekt na całym obrazie czy tylko na jego fragmencie (np na osobie)?
Odpowiedz
#3
Chodzi mi tylko o osobę.
Odpowiedz
#4
To w takim razie masz dwa wyjścia (conajmniej):
1. mniej pracochłonne - nagrać tą osobę ustawiając za nią green screen (czy też blue screen) i wtedy w Vegasie po użyciu Chroma Keyer (do usunięcia zielonego tła) zastosować jakiś plugin, które przefiltruje obraz np. NewBlueFX z paczki ArtEffects
2. bardziej pracochłonne przetworzyć nagrany film w sekwencje klatek, w programie graficznym w każdej wymazać to czego nie chcesz pokazać i zastosować na wszystkich klatkach jakiś odpowiadający Ci filtr.

Osobiście radziłbym pierwszą opcję ze względu na to, że jest mniej pracochłonna. Chcesz zrobić efekt jak w tym teledysku, tzn. wstawić jeszcze tą osobę na kartkę papieru przed kimś czy jak?
Odpowiedz
#5
Do takiego efektu, to nawet można na białym tle (ścianie) nagrać z dość dużym kontrastem osobę, a później podciągnąć na krzywej poziomów oraz nałożyć filtr b&w...
Można oczywiście (co szybsze) użyć gotowej wtyczki od NewBlue np.
Green/Blue screen nie będzie konieczny. Tutaj z postaci zostaje wyłącznie zarys (szkic).

Byle by tło było jasne i jednolite
Odpowiedz   


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Rysowanie z dwóch stron - efekt widziany w teledysku Kruchy 1 376 05-14-2016, 18:57
Ostatni post: sirCreeper
  Efekt pojawiającen się sceny. Z teledysku majorcom 1 400 01-18-2016, 0:14
Ostatni post: nildur
  Efekt z teledysku rosyjskiego taytus 3 632 08-19-2015, 10:36
Ostatni post: Bunch
  efekt jak na teledysku kurksa 1 1,148 02-22-2013, 20:15
Ostatni post: efix

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości