Efekt
#1
Czy idzie jakoś zrobić taki efekt jak jest w filmach, że osoba otwiera drzwi a zza drzwi wyjawia się mocny blask światła?
Odpowiedz
#2
Wymaskuj drzwi a następnie użyj efektu Light Rays, Glow lub czegoś w tym stylu.
Odpowiedz
#3
A najlepiej po prostu postaw za drzwiamy halogen 1000 W i ew. podrasuj w postprodukcji...

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
#4
Mógłby ktoś zrobić poradnik? Bardzo był bym wdzięczny.
A żadnego halogenu nie postawie bo nie mam i nie mam dobrego sprzętu do nagrywania więc na razie przerabiam filmiki z gier ;D
Odpowiedz
#5
Gdzieś te filmiki pewnie będziesz wrzucał, więc przedstawiam ci bardzo przydatną do tego (i słuchaj nie tylko!) stronkę - http://www.youtube.com. Możesz tam wrzucać swoje filmiki, a nawet oglądać filmiki innych! (widziałeś jaka opcja?!). W każdym razie wystarczy w wyszukiwarkę na owej stronie wpisać "Sony Vegas Masking" i już masz od cholery gotowych poradników. Chyba nie za bardzo skomplikowane :)
Odpowiedz
#6
Maskowanie czy jakoś to ja umiem tylko coś mi nie wychodzi z tym światłem za drzwiami
Odpowiedz
#7
To mógłby ktoś zrobić jakiś filmik jak to zrobić dokładnie? Bym był bardzo wdzięczny
Odpowiedz
#8
Jeśli nie masz problemu z maskowaniem to rozmyj maskę (nie wiem dokładnie jak się to robi - nigdy nie było mi potrzebne, ale na pewno na forum czy Youtube znajdziesz odpowiedź) podłóż białą, żółtą czy jakiego koloru światła potrzebujesz i masz po problemie.
Odpowiedz
#9
Użyj halogena, wtedy gdy DODATKOWO użyjesz rozmycia (GLOW) lub jakichś "flar" (LENS FLARE) wyjdzie znacznie lepszy efekt. Ogólnie lepsze jakościowo efekty do tego posada Adobe After Effects, nie mówiąc już o pluginach do niego.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
#10
Chodzi Ci o coś w tym stylu? Tak machnąłem na szybko.To jest oczywiście niedopieszczone, ale ogólnie robienie tego typu efektów na drodze czysto cyfrowej jest wg mnie bez sensu. W tym wypadku, jakby za drzwiami była jakaś porządna żarówka, to przede wszystkim byłoby widać wpływ światła na otoczenie. Miałbym oświetloną twarz a plecy ciemniejsze, kolor światła zmieniłby kolorystykę pomieszczenia. Owszem, można to wszystko zasymulować na drodze cyfrowej bawiąc się maskami i trybami mieszania, ale to nie wyjdzie niemal nigdy tak fajnie, jak połączenie technik.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz   


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości