Efekt
#1
Witam panowie i panie.

Ponieważ z Sony vegasem obcuje dosłownie od dzisiaj, pytanie będzie typowo newbie. Właśnie skończyłem sprawdzać wszystkie dostępne efekty video i nurtuje mnie czy istnieje możliwość wykonania w Vegasie efektu z początku tego filmu:Chodzi o tą falująca zanikającą flagę.
Odpowiedz
#2
To jak poobcujesz tochę dłużej i nabierzesz umiejętności posługiwaniem się podstawowymi narzędziami programu to wróć i zapytaj ponownie.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
#3
Kolega wyżej tą odpowiedzią nie pomógł... Ja się postaram. Myślę że jest to zdjęcie flagi, i wcale ona nie faluje, tylko jest nałożony na nią taki efekt, aby rozjaśniało daną cześć flagi. Potem ten efekt przechodzi z lewej strony na prawą. Lub flaga zrobiona w Adobe After Effect. Poszukaj na YouTube właśnie takich animacji flag.
Odpowiedz
#4
Kolega wyżej nie pomógł, bo kolegę wyżej wkur..ją tacy ludzie. Zainstalowali Vegasa, nie wiedza do końca nawet jak ustawić projekt, a zawracają dupę o "efekty". Teraz będziesz kolesiowi tłumaczył, że efekt ma przechodzić z prawej do lewej a w następnym pytaniu będziesz tłumaczył o maskach, trybach mieszania, klatkach kluczowych i innych duperelach tego typu. Więc może najpierw uczymy się chodzić na czworakach, potem na stojąco a na koniec wspinamy na Mount Everest, co?

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
#5
@efix nie było po prostu napisać co i jak? Wiem że jesteś uczulony na takich "newbies".

Cały efekt wygląda na dość prosty. Color Gradient, wykluczowany ludzik, nalepione napisy i cookie cutter, tylko nie wiem jak tak właśnie ustawić cookie żeby przechodził jako prostokąt.

Efix jeśli się mylę to mnie popraw.
Odpowiedz
#6
Nie, z powodów wyżej wymienionych. Dla dobra tych newbies.
A zrobić to można na kilkanaście sposobów - zrobić maskę i ją przesuwać, użyć maski wektorowej, użyć w odpowiedni sposób transitions, samą flagę można też pofalować animując efekt wave. Ale nie będę tłumaczył komuś kto ledwo usiadł do Vegasa i jeszcze się tym chwali gdzie nacisnąć. Comprende vue?

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
#7
@efix dzięki za podsunięcie pomysłów. Podobał mi się efekt tej przechodzącej flagi i będę musiał się pobawić. Czyli pobawię się przejściami może mi coś wyjdzie.
Odpowiedz
#8
ehh to jest takie łatwe
Odpowiedz   


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości