Dziwne zachowanie Vegasa
#1
Znalazłem błąd Vegasa nowy. Kiedyś już mi się działo takie coś.
Polega on na tym, że vegas nie odtwarza ostatnich minut z pliku dźwiękowego (mp3).
Czyli włączymy PLAY, odtwarza się kawałek i przy końcu każego nic nie słychać. Dzisiaj jak mi się to dzieje otwieram ten kawałek w WInampie, przewijam na koniec i patrzy czy się odtwarzacz - tak, słychać muzykę. Gdy wtedy wrócę do Vegasa, to już przy końcu słychać muzykę.

Dziwne.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
#2
Czy każde mp3 jest obcięte?
Bo temat był już wałkowany jakiś czas temu... to nie wina Vegasa, tylko wadliwego mp3.
Najlepiej przekoduj czymś (winampem) do WAVE, i taki plik używaj w vegasie.
Odpowiedz
#3
Wadliwego Mp3?
Właśnie nie wiem czy "każde Mp3". Bo to się objawia raz na jakiś czas. Po prostu raz Vegasowi odbija i tak się zachowuje, kiedy indziej już nie. Więc idąc typ tropem to KAŻDA MP3 jest wadliwa a Vegas tylko od czasu do czasu na nich zaczyna źle funkcjonować.

Tylko dlaczego, jeśli natrafię na taki problem w Vegasie, to wszystko zaczyna działać kiedy przeciągnę właśnie tę daną Mp3-jkę do Winampa? Nawet nie muszę jej włączać. Po prostu wracam wtedy do Vegasa i działa. Nie rozumiem.
Odpowiedz
#4
Biorąc pod uwagę, że mało która mp3 będąca w obiegu NIE JEST walnięta, Bóg raczy wiedzieć, jaka jest przyczyna. MP3 zssią i zawsze ssały. To format dla głuchych.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
#5
nie Bartku. Nie każda. Zauważ, że jedne mp3 chodzą dobrze, nie są obcięte, a inne - są. I też za to mamy winić Vegasa?
MP3 nie jest formatem edycyjnym.

vegas jakiś czas walczył z tym problemem. W którejś aktualizacji zrobili poprawkę co do obciętych końcówek utworów mp3, ale jak widać rozwój błędów mp3 jest większy nić ekipa łatająca - swoją drogą nie to co trzeba... bo jeśli mp3 jest zwalona (konkretnie walnięty jest zapis o rzeczywistej długości), to dlaczego niby łatać program?
Odpowiedz
#6
No dobrze, ale co powiecie na temat metody, która ten problem naprawia?
Odpowiedz
#7
Jeśli winamp potrafi odtworzyć poprawnie, to wyexportuj do WAVE.
Jeśli nie winamp, to może inny program to potrafi...
Odpowiedz
#8
Przeczytałeś tę metodę? To na czym ona polega?
Która sprawia że Vegas nagle widzi końcówkę pliku?
Wystarczy ten sam plik tylko przciągnąć na listę Winampa.
I tyle, samo "przeciągnięcie" naprawia problem w Vegasie.
Odpowiedz
#9
? Nie rozumiem Cię. Do mnie piszesz?
Napiszę jeszcze raz.

Niektóre mp3 mają w sobie błąd (niepoprawna długość zapisana w tagu), przez co pojawiają się problemy. Odtwarzacz potrzebuje ten tag TYLKO po to, aby wyświetlić, ile pozostało do końca utworu... ale jak czas dojdzie do zera, a piosenka jeszcze trwa, to zegar pozostałego czasu stoi na "0:00", a mp3 gra dalej.

W przypadku programu do edycji, utwór musi być "rozrysowany" oraz mieć klocek (event) o odpowiedniej długości. I tutaj wczytując długość utworu z tagu, vegas dopasowuje długość eventu na podstawie tego, co jest w tagu zapisane - i powstaje problem -> końcówka jest obcięta.

Pisząc o przekonwertowanie (exportowanie) za pomocą Winampa, miałem na myśli zmianę formatu na nieskompresowany. Tak, Winamp potrafi takie rzeczy. Oczywiście nie w darmowej wersji, ale wiesz jak jest - jak kraść, to od razu najwyższą wersję ;)
Odpowiedz
#10
Ale wtedy jak mi nie działa taki klip, to problem rozwiązuje szybciej, bez konwersji. Po prostu przeciągam ten plik z dysku i upusczam w odtarzazu Winamp. Potem ALT+TAB, przechodzę do okienka programu Sony Vegas i, o dziwo, już MP3 działa.... dziwne, nie?
Odpowiedz   


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości