Dwa obrazy obok siebie
#1
Po pierwsze zaczynamy od utworzenia dwóch warstw video. Dodajemy dwa filmy/obrazy/czy co tam jeszcze, mniej więcej powinno wyglądać to tak:
[Obrazek: 1.JPG]


Jeśli chcemy, aby efekt wyglądał np. tak:
[Obrazek: 2.JPG]

Musimy, na pierwszej warstwie kliknąć w kwadracik po prawej stronie filmu umieszczonego na Timeline, Event Pan/Crop.... Pokaże nam się takie o to okienko:
[Obrazek: 3.JPG]

1. Poszerzając okienko zmniejszamy obraz na filmie, zwężając okienko przybliżamy. Na środku mamy taką kuleczkę, służy ona do przemieszczania punktu osi w okół, której film ma się obracać, jeśli oczywiście chcemy, proponuję poeksperymentować.
2. Opcje do ustawień ręcznych, nie będę się rozpisywał o tym, warto samemu zobaczyć co i jak działa.
3. Oś czasu, tutaj ustawiamy takie rzeczy jak np. obraz ma się w 1 sekundzie przybliżać, po czym w 4 sekundzie ma się już znaleźć w prawym górnym rogu filmu.Jeśli jednak chcemy, zrobić coś w stylu WIADOMOŚCI TVP1 jak reporter z Polski łączy się z Mix Kolankiem w Ameryce, musimy na dole ekranu po lewej stronie wybrać zakładki Video FX, potem z listy efektów Cookie Cutter i dodajemy do pierwszej warstwy opcję Cut away section. Ukaże się nam takie oto okno:
[Obrazek: 4.JPG]

Jeśli poustawiamy wszystko tak jak na obrazku, otrzymamy efekt taki jaki jest po prawej stronie.
1. Ustawiamy gdzie ma się znajdować środek obiektu.
2. Opcje, wpisujemy ręcznie lub ustawiamy poprzez suwaki.
Shape - ustawiamy kształt, koło, kwadrat, prostokąt etc.
Method - co ma być wycięte
Feather - ustawiamy brzegi figury, ostre czy raczej łagodniejsze
Border - wielkość ramki
Repeat X - ilość obiektów na osi X
Repeat Y - ilość obiektów na osi Y
Size - wielkość obiektu
3. Paleta kolorów, w sumie nie wiem po co, chyba do ramki jeśli chcemy takową mieć ;]

No okej, ale ja nie chcę, aby mi postać przecięło w pół czy też inna rzecz, więc jeśli już wszystko sobie ustawimy, wyłączamy okienko z efektem i powracamy do okna z tą literką F. Tam przesuwamy i bawimy się aż uzyskamy zadowalający efekt, np. coś takiego:
[Obrazek: 5.JPG]

Oczywiście wszystko to są przykłady, zachęcam do eksperymentowania i poznawania nowych funkcji programu, nigdy nie opiszemy tutaj wszystkiego, jest tego po prostu tak dużo, że się nie da :D
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz   


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości