Dwa konkrety
#1
Witam jakiś czas temu, chyba z rok ale nieważne widzialem kilka filmów(2) i chciałbym sie z wami nimi podzielić :D jeśli wszystko widzieliście to wywalcie temat :)

"Fede Alvarez nakręcił 5 minut filmu za 300 dolarów, dostał kontrakt z Hollywood na… 30 milionów dolarów.

Ogromną popularność na YouTube zyskuje klip science-fiction pod tytułem „Ataque de Panico!”. I nic w tym dziwnego - film jest naprawdę wyjątkowy.

Twórca naszpikował go efektami specjalnymi, których nie powstydziłaby się najlepsza produkcja rodem z Hollywood. Rzecz w tym, że film nie powstał w wielkiej wytwórni filmowej, zaś cały budżet przeznaczony na powstanie dzieła wyniósł 300 dolarów.

Krótki film, który trwa niecałe 5 minut, przedstawia atak olbrzymich robotów na stolicę Urugwaju - Montevideo. Film „Ataque de Panico!” został już obejrzany prawie 4 miliony razy i stał się prawdziwym przebojem.

Hollywood nie jest obojętne na takie objawienia talentu i nie zastanawia się długo. Widząc jakie efekty Urugwajczyk osiągnął przy tak niskich nakładach, zaproponowano mu kontrakt na 30 milionów dolarów. Zdolnego młodego pasjonata kina w dalszej karierze będzie wspierał twórca filmowej adaptacji Spidermana - Sam Raimi. "


___________________________________________________________________________________________________________

Drugi film to


___________________________________________________________________________________________________________

i jeszcze pokaze wam cos ciekawego :

"Gigantyczną panoramę złożono z 600 obrazów w bardzo wysokiej rozdzielczości.

Firma 360 Cities specjalizująca się w wykonywaniu zdjęć panoramicznych uwieczniających najbardziej znane aglomeracje miejskie świata, wykonała gigantyczną, panoramiczną fotografię Pragi.

Zdjęcie zostało wykonane cyfrową lustrzanką Canon 5D Mark II wyposażoną w matrycę światłoczułą o rozdzielczości 21 megapikseli oraz obiektyw charakteryzujący się zakresem ogniskowych 70-200 mm. W trakcie wykonywania aż sześciuset ujęć składowych obiektyw ustawiony był na ogniskową 200 mm.

Aparat umocowano na szczycie praskiej wieży telewizyjnej, na ramieniu specjalnego urządzenia, które automatycznie obracało aparatem o niewielki kąt co kilka godzin.

Finalny obraz, zmontowany z wykorzystaniem popularnego programu Adobe Photoshop to plik w formacie PSD o objętości aż 120 GB. Operacja łączenia zdjęć składowych trwała około tygodnia. Wykorzystano do tego celu komputer wyposażony w 8 GB pamięci RAM oraz dwa procesory Intel Xeon taktowane zegarem 3 GHz.

Fotografia, którą możemy podziwiać za pośrednictwem strony internetowej 360 Cities ma wymiary 192 000 x 96 000 pikseli.

Załozyciel i CEO firmy 360 Cities, Jeffrey Martin, powiedział: "Praca nad tą fotografią stanowiła podsumowanie mojej pięcioletniej obsesji dotyczącej fotografii panoramicznej. Jeżeli utkniesz w domu na Boże Narodzenie i nie masz szans na spędzenie świąt z rodziną, zamiast martwić się, obejrzyj panoramę Pragi" zachęca Jeffrey Martin.

Nie ulega wątpliwości, że ogrom zdjęcia zapewnia naprawdę godziny eksploracji. "

http://www.360cities.net/prague-18-gigapixels


*Pclab.pl

Odpowiedz
#2
Wystarczyło wkleić linki a nie przeklejać cały tekst. Ale co z tego wynika, co to wkleiłeś? Jakoś nie widzę ani jednego zdania od Ciebie, jakieś refleksji, podsumowania, opinii itd. Co chciałeś przekazać?

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
#3
Tak czy inaczej SZACUNEK! Tak wspaniałych i realistycznych efektów to ja jeszcze nie widziałem w tak nisko budżetowej produkcji.. Wróć, ten film bije na głowę wiele Hollywood'zkich produkcji!
Odpowiedz
#4
Jasne, kolejna miejsca legenda, Janko Muzykant robi karierę. 300dolców wkładu, dostaje 30 milionów. Niestety, panowie, to mity...

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
#5
efix ale musisz przyznać- Pogrom!
Odpowiedz
#6
OMG!!

Tego jeszcze nie widziałem. Ten kto to stworzył HardCore !! xD
Odpowiedz
#7
Chyba nie widzieliście tych filmów, które są robione przez Polaków ;) Niestety większość ląduje w szufladach. Weźmy na przykład takiego Stanisława Mąderka, który jest w trakcie tworzenia filmu Stars In Black. Jego film ma dużo lepsze efekty specjalne niż nie jeden film holywodzki. A nie dostaje za to żadnej kasy, wszystko finansuje samemu. Jakoś Holly wood, Warner Bross, czy jakiekolwiek inne wielkie studia filmowe nie proponowały mu pracy.
Odpowiedz
#8
Czy ktoś wie jak idą prace? Może ktoś ma adres jego bloga czy coś takiego? Chętnie poczytam jak idzie i jak będzie okazja to niewielką, bo niewielką ale dotacje można przelać na konto bo inicjatywa jest super! Widziałem urywki z filmu i jest naprawdę godny!
Odpowiedz
#9
http://stars-in-black.pl/
Odpowiedz
#10
Dzięki! Koleś jest niesamowity! Podziwiam za charyzmę!
Odpowiedz   


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości