Doświetlenie
#1
Witam, chciałem się Was spytać, jakie macie pomysły na dorobienie doświetlenia do nagrywania w nocy. W kamerze mam tę diodę LED, ale jedna za słabo sobie radzi. Pomyślałem, aby użyć latarki, chociażby takiej rowerowej. Kolega tak nagrywa i w jego przypadku oświetlenie takie sprawuje się doskonale. Zaznaczam, ze nie mam miejsca na doczepienie akcesorii w kamerze, mam prostą kamerę dla amatorów. Niestety mój pomysł się komplikuje, ponieważ potrzebuję latarki o szerokim kącie świecenia, której nie mogę znaleźć w sklepie. Na allegro szukałem takich lampek rowerowych, ale niestety też nic ciekawego nie znalazłem.
Macie może pomysł, gdzie taką lampkę można kupić? Albo jakiś inny pomysł na doświetlenie?
Odpowiedz
#2
A jakbyś tak jeszcze napisał, co chcesz oświetlać? Do jakich zastosowań to ma być? Chcesz z tym biegać? Czy do stacjonarnego kręcenia?

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
#3
Tak, chcę biegać. Pomyślałem, że doczepię to sobie do kamery jakimś paskiem, albo czymś takim, ale na stałe, tylko na ten określony wypad. Oświetlać będę w terenie, parkurowe produkcje. ;p
Odpowiedz
#4
Kup taką śrubę: http://allegro.pl/sruba-do-statywu-apara...14251.html
czy taką http://allegro.pl/sruba-do-statywu-3-8-1...14252.html
przy omocy której do kamery od spodu przykręcisz jakas aluminiową czy stalową listwę, a do listwy przymocujesz coś takiego - myślę, że spełni Twoje wymagania: http://allegro.pl/zarowka-diodowa-akumul...05998.html

Zaleta taka, że będzie się ruszać równo z kamerą.
Możesz też po prostu tzw. czołówkę przyczepić sobie na głowie.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
#5
Śrubki do statywu mam. :) Popraw link do tego oświetlenia, bo przypadkiem dwa razy ten sam wkleiłeś.
Odpowiedz
#6
Aaaa, sorka. Poprawione. Myślę, że jeszcze można by odwalić tę osłonę, to by jeszcze mniej światła chłonęlo. Tylko balans bieli będziesz musiał ustawić dobrze, strasznie niebiesko walą te diody.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
#7
A co powiesz o latarce akumulatorowej? Są o wiele lepsze chyba, mają nawet po 40 ledów, cena mniejsza, gdzieś 20 zł. Nawet reflektory można wyhaczyć za 40 zł. Nie wiem tylko jak ze światłem, czy idzie w jeden punkt, czy się rozchodzi.
Odpowiedz
#8
Ja jestem ogólnie sceptycznie nastawiony do ledów. Z jednej strony są bardzo jasno, oszczędne, nie grzeją aż tak, z drugiej strony dla mnie one dają takie hmmm no nie lubie ledowego światła. No ale przy parkourze chyba nie ma to taiego znaczenia :)
Ta bańka jest o tyle fajna, że świeci dość szeroko. Latarki dają raczej skupione światło za to na dużą odległość. Możesz spróbować sam coś zrobić, ale wyjdzie drożej niż kupna chinszczyzna.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
#9
Żebym chociaż wiedział jak mocno ta bańka świeci. Na aukcji nie ma żadnych informacji. ;\
Odpowiedz   


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości