DIY-Klaps filmowy
#1
Witam,chciałem pokazać mój Klaps filmowy.Stworzyłem go ok.2 lata temu.pomalowałem go specjalną farbą,żebym mógł pisać kredą i zostawiłem na balkonie do wyschnięcia,niestety,była jesień i tego dnia padał cały czas deszcz więc troche mi się skrzywił.Potem korektorem(białym) napisałem napisy:
-Film:
-Reżyser:
-Data:
-Scena:
-Ujęcie:
-Kamerzysta

A oto zdjęcie

[Obrazek: file0011g.jpg]

Jednak pomimo tego że się skrzywił to i tak da się nim zaczynać ujęcia (tzn.strzelać
Odpowiedz
#2
Całkiem fajne, ale przez to, że dopiero zaczynam się interesować powiedz mi do czego dokładnie to służy?
Odpowiedz
#3
Raz, że na początku ujęcia masz wszystko napisane - nie musisz przeglądać całości.
Dwa - synchronizacja audio-video - strzał klapsa widać zarówno na obrazie jak i na wszystkich ścieżkach audio z różnych rejestratorów czy kilku kamer, swoją drogą wystarczy klasnąć przed obiektywem, ale na rękach nie opiszesz który tejk czy które ujęcie ;)
Odpowiedz
#4
Skoro pokazałeś swoje dzieło i dałeś w tytule DIY warto by było gdybyś napisał jak go wykonałeś, może niektórzy chcieliby skorzystać. Moim zdaniem przy takiej chałupniczej produkcji a nawet półprofesjonalnej to te klapsery są nie potrzebne. Jest to bardziej fajna tradycyjna zabawka bo jak wspomniał Mateusz wystarczy dać jakikolwiek sygnał z dźwiekiem aby zsynchronizować AV.
Mimo wszystko dźwięk klapsa brzmi pięknie :)
I ten śmiech Goebbelsa "Kino premiere" bezcenny :)Odpowiedz
#5
Tradycyjny klaps filmowy jest megafajowy, ale jak ktoś ma tablet, np. na Androida serdecznie polecam tę aplikację https://play.google.com/store/apps/detai...al.clapper

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
#6
(03-29-2013, 0:56)nozownik0 napisał(a):  Skoro pokazałeś swoje dzieło i dałeś w tytule DIY warto by było gdybyś napisał jak go wykonałeś, może niektórzy chcieliby skorzystać. Moim zdaniem przy takiej chałupniczej produkcji a nawet półprofesjonalnej to te klapsery są nie potrzebne. Jest to bardziej fajna tradycyjna zabawka bo jak wspomniał Mateusz wystarczy dać jakikolwiek sygnał z dźwiekiem aby zsynchronizować AV.
Mimo wszystko dźwięk klapsa brzmi pięknie :)
I ten śmiech Goebbelsa "Kino premiere" bezcenny :)
To więc tak:
1.kupiłem 2 sklejki mniej więcej 40X50,grubość 0,5 cm,trzy śruby,trzy podkładki,trzy nakrętki i 2 zawiasy(taka duża złota blaszka)
2.z drugiej sklejki wycinamy tak:
-pionowo 3,5 cm
-poziomo 41,5 cm
3.ucięty kawałek ucinamy (patrząc z tyłu)po prawej stronie tak,ponieważ jeżeli nie utniemy to nie będzie się mogła ta częsć poruszać:
[Obrazek: file0015a.jpg]
4.wywiercamy trzy otwory,pierwszy tam gdzie ucięliśmy ten kawałek drugiej sklejki,a dwa następne niedaleko prawego(patrząc z tyłu)rogu dużej sklejki,w tych miejscach
[Obrazek: file0018h.jpg]
5.przykręcić z obydwóch stron zawiasy śrubkami,podkładkami i nakrętkami
a jak to ma wyglądać to widzicie na zdjęciach
6.pomalować czarną,matową farbą i pozostawić na noc do wyschnięcia
7.po nocy znaleźć biały korektor z pędzelkiem i napisać np.ujęcie,scena itp lub jak chcecie
8.gotowe,możecie pisać białą lub inną kredą

Jak chcecie to dawajcie do tego tematu wyniki swojej pracy
Odpowiedz
#7
Ja tylko podpowiem - zamiast korektora który będzie się kruszył i jest nietrwały sugeruję literki zamoprzylepne albo normalną białą farbę, no i dwa - w IKEA czy Castoramie lub podobnych sklepach można kupić specjalną farbę "tablicową" - to czarna, matowa farba specjalnie przystosowana do malowania rzeczy które mają robić za tablice do bazgrania kredą.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz   


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości