Czyżby limit wytrzymałości Vegasa 9.0 na pliki .MOV?
#1
Od niedawna zacząłem pracę na plikach .MOV w rozdzielczości Full HD. Jak powszechnie wiadomo, Vegas 9.0 miewa spore trudności z obsługą większej ilości plików o tym rozszerzeniu, dlatego przed przystąpieniem do projektu skorzystałem ze sprytnego skryptu Proxy Sript 1.5e (wielkie dzięki Efix za artykuł o Batch Render) i w wygodny sposób przekonwertowałem sobie cały materiał do wersji ''slim'' z możliwością łatwej podmiany na materiał źródłowy. O ile na początku projektu (8-10 klipów) skrypt działał prawidłowo i bez żadnego problemu zamieniał pliki proxy na oryginalne i na odwrót, o tyle po przekroczeniu bariery 30 klipów zaczęły się schody - pomimo wielokrotnych prób, skrypt notorycznie zawieszał się na 26 i 27 klipie, uniemożliwiając powrót do oryginału. Chcąc wykluczyć błąd samego skryptu, postanowiłem przeprowadzić całą operację zamiany plików ręcznie (strasznie żmudna robota, nawiasem mówiąc) i problem również wystąpił w okolicach 25 klipu - po przekroczeniu tej wartości Vegas przestawał rozpoznawać parametry klipów .MOV (brak danych ''video'' i ikony w zakładce Project Media), wadliwie zaimportowany klip stawał się na time-line czerwony, a po pewnym czasie program się zawieszał (co nie jest normalne, gdyż Vegas działa u mnie stabilnie jak skała). Wykluczyłem możliwość uszkodzenia samych plików .MOV - problem występuje zawsze w okolicach 26 - 28 klipu, niezależnie od grupy importowanych klipów. Wychodzi więc na to, że program zwyczajnie ''nie wyrabia'' z zaimportowanie takiej ilości danych w foramcie .MOV (a niby nie dużo, bo w sumie coś koło 6 GB). Problem słabego sprzętu raczej wykluczam - oto moja konfiguracja:

CORE i7 930
6GB RAM DDR3 1600
GTS 250 1GB
2 x 500 GB SATA2 RAID 0
Windows 7
Sony Vegas Pro 9.0 64-bit

Czy spotkaliście się z podobnym problemem? Czy istnieje sposób na zwiększenie odporności Vegasa 9.0 na pliki .MOV? Nie zamierzam przeprowadzać na nich pełnej edycji, ale chciałbym mieć przynajmniej możliwość korzystania z nich przy renderowaniu (do czegoś te 1920x1080 ma w końcu służyć, nie? :)
Odpowiedz
#2
Jaką wersję QT masz zainstalowaną?
Odpowiedz
#3
Początkowo 7.6, ale po lekturze postów z tej strony odinstalowałem i zainstalowałem zachwalane przez wszystkich 7.1 :) Problem ''czarnego ekranu'' co prawda mnie nie dotyczył, ale wolałem się upewnić. Zmiana do starszej wersji niestety nic nie dała w mojej sprawie.
Odpowiedz
#4
Spróbuj Quick Time Alternative.
Odpowiedz
#5
Sądzisz, że wina może leżeć po stronie kodeków? Trochę się boję tego QT Alternative instalować - bardzo dbam o porządek w kodekach, nie chciałbym narobić sobie w nich bajzlu, mam zainstalowane wszystko jak Pan Bóg przykazał: K-Lite, Quick Time 7.1, AC3 Filter i fddshow, żadnych niepotrzebnych bajerów na zasadzie ''a nuż coś to da''. Rozumiem, że przed montażem QT Alternative odinstalować wpierw QuickTime, tak?
Odpowiedz
#6
No i widzisz. Klite to takie wszystko w jednym. Czyli takie wszytko do niczego. Możliwe, że właśnie ta paczka kodeków Ci koliduje. Odinstaluj KLite, a zainstaluj samego QT Alternative ew. jeszcze te kodeki które potrzebujesz, pamiętaj o tym by nie instalować paczek. Każdy osobno, najlepiej bezpośrednio ze strony producenta.
Odpowiedz
#7
Jakiś progres jest, ale niestety problem nadal daje się we znaki: odinstalowałem K-Lite'a i QuickTime'a 7.1, zainstalowałem QT Alternative, uprzednio czyszcząc rejestr CCleanerem oraz sprawdzając stan kodeków Codec Sniperem. Różnica teraz jest taka, że Proxy Stream już nie wywala się w okolicach 25 klipu, a dochodzi do końca (57) i dopiero wtedy się wywala :) Oto komunikat:

System.ApplicationException:Invalid media object.
at Sony.Vegas.Media.Validate()
at Sony.Vegas.Media.ReplaceWith(Media other)
at Directory_Converter.FormName.switchToSource()

Jutro sprawdzę jeszcze czy po dzisiejszych zmianach uda mi się teraz ręcznie zamienić proxy na source - dzisiaj zwyczajnie nie mam już do tego cierpliwości... Właśnie, może zna ktoś jakieś ułatwienie do tej nudnej jak flaki z olejem roboty? :)
Odpowiedz
#8
Ni cholery - to samo. Przy ręcznej zamianie udało mi się dojść do bodajże 28 klipów i koniec - 29-tego Vegas już za cholerę nie chciał poprawnie wczytać (w Project Media znikają parametry pliku, zamiast nich pojawia się komunikat ''Stream could not be determinated'', a po załadowaniu plik nie ma ikonki i staje się na time-line czarny, zielony lub czerwony). Proxy Stream znowu zaczął rypać się na 26 klipie. Sprawdziłem jeszcze różne ustawienia w Properties, ilość i kolejność klipów na time-line oraz w Project Media, bez rezultatu - po prostu po przekroczeniu pewnej ilości plików .MOV Vegas głupieje i amba. Jakieś nowe koncepcje? :)
Odpowiedz
#9
No nie jest to może panaceum, ale ściągnij triala Vegas10 i porównaj. Obsługa QT w dziesiątce została mocno poprawiona.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
#10
Pytanie właśnie o pliki .MOV, już to kiedyś przerabialiśmy, szczególnie z Efixem, bo mi sv9 w ogóle nie czyta tych plików i wtedy odpuściłem sobie, konwertując te pliki do MPG i w takiej postaci wrzucałem do sv, wydawało mi się to dla mnie prostsze niż doszukiwanie się dlaczego mi tego nie czyta. Po za tym byłem przeświadczony tym co powiedzieli mi panowie którzy sprzedali mi kamerę, że tych plików z tej kamery nie czyta bezpośrednio żaden program po za Final Cut Studio. Ale dzisiaj pojawił się nowy problem bo dostałem pliki .MOV z innej kamerki i po konwerterze mam tylko ścieżkę dźwiękowa choć plik jest MPG. Dlatego zacząłem szukać i znalazłem ten temat. Po za tym dopiero teraz przetłumaczyłem sobie komunikat, jaki wychodził mi przy imporcie tych plików i wyszło że QT nie może ich odczytać bez pełnej wersji 7.1.6. Ale teraz po zainstalowaniu tej wersji QT, jest tak: po imporcie pliku nagranej na mojej kamerze, wrzuca do sv samą ścieżkę dźwiękową, a z tej innej kamerki, importuje obraz i ścieżkę dźwiękową ale 0 (zerową- tz. zgon) co jest jeszcze nie tak??????????
Odpowiedz   


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ręczny limit fade in/out naramatak 1 904 05-26-2013, 18:52
Ostatni post: mateuszszar
  Czyżby im wyżej tym gorzej ? Ciekawskodociekliwy 2 1,193 12-01-2011, 10:30
Ostatni post: efix

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości