Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czym różni się magia od iluzji? - trailer
#1
Trailer filmu dokumentalnego gdzie pokażemy ciekawe odpowiedzi ludzi którym zadaliśmy jedno proste pytanie i próba odpowiedzenia samego iluzjonisty - Dawid Świstek.Odpowiedz
#2
Hmmm.. jakoś jestem sceptycznie nastawiony... zwiastun mnie nie przekonał. Forma jest dziwna. Co ma kaczka do iluzji? Ujęcia jakoś nie pasują mi do tematu tego dokumentu. Napisy skopane. Mogłeś wybrać czcionkę z polskimi znakami. Poza tym zmienna jest czcionka co razi oczy. Niektóre wyrazy są nieczytelne. Efekty napisów "20 osób" i "1 iluzjonista" są również skopane. Poza tym pytanie zawarte w zwiastunie ma się nijak do prezentowanych ujęć. Co jest napisane na tej kartce nalepionej na drzwiach? Czy jest ona znacząca dla całego filmu? Tak samo jak słup porośnięty bluszczem i kaczka? Zwiastun zupełnie nie podpowiedział mi o czym będzie film a już na pewno mnie nie zachęcił. Jestem jednak ciekaw całego filmu, gdyż chcę zobaczyć jak wykonałeś całość.
Odpowiedz
#3
Czyli udało mi się osiągnąć to co chciałem osiągnąć - pokazałem coś nie pokazując nic ;) w gwoli wyjaśnienia biegnę donieść, że kaczka również została zapytana i inne zwierzątka też - ale to raczej dla śmiechu. Co do drzewa i kartki - cóż zdradzać nie będę więc poczekaj a zobaczysz ;) A co do różnych napisów - myślałem nad tym i powiem szczerze, że faktycznie przyznaję się, że można byłoby to zrobić lepiej... Ale zrobiłem to w jedną noc i już miałem dość trochę tego - a czas gonił bo musiałem go zrobić jak najszybciej. Wstawiłem właśnie w celu krytyki (tutaj) i w celu wytknięciu błędów bo - ja się ciągle uczę :)

Dzięki wielkie i czekam na resztę.
Odpowiedz
#4
Przyznam, ze dopiero teraz zaciekawiłeś mnie tą kaczką, kartką i słupem z bluszczem skoro coś wnoszą do filmu. (prócz kaczki, która jak powiedziałeś miała być dla śmiechu - w dokumencie?). Poza tym troszkę dziwi mnie (już nie raz czytałem takie tłumaczenia na tym forum) że czas gonił/musiałem to zrobić jak najszybciej/już pod koniec mi się nie chciało. Uważam, że jeśli za coś się zabieram to wystarczająco wcześnie i staram się wykonać pracę dobrze a jeżeli widzę, że czasu mi nie starcza to nie podejmuje się zadania. A jeśli sam zauważyłeś, że można było coś poprawić, mogłeś to poprawić, tyle że nie miałeś czasu. A zapytam z ciekawości... Dlaczego nie miałeś czasu? Ten zwiastun musiał pojawić się dzisiaj? Miał premierę w TV czy innym medium? Jeżeli wyłącznie na YT to myślę ten dzień mógłbyś poczekać. Każdy się uczy :)
Odpowiedz
#5
Mnie się to nie podoba - zwyczajnie jest brzydkie, słabe technicznie, "korekcja" kolorystyczna wydumana. Nie rozwaliły mnie też napisy. Jedno mi się podobało - to kręcące się ujęcie z kartami na końcu, to myło fajne jak kulminacja teasera (bo to raczej teaser niż trailer).
I niestety tak jak mówił przedmówca - ch... mnie strzela, jak słyszę, że ktoś "się spieszył" bo coś tam.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
#6
Ok, gonił mnie czas z pewnych osobistych powodów dlatego musiałem skończyć dzisiaj i wrzucić. Teraz wiem co poprawić no i z chęcią zrobiłbym go jeszcze raz ale... Z drugiej strony nie miało to nikogo powalić - ktoś mnie prosił więc zrobiłem - ja sam osobiście po prostu wrzuciłbym ten dokument i tyle. Co do kolorów - kto co lubi mi i koledze z którym robiłem dokument się podoba.
Odpowiedz   


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości