Czy można na ścieżce przesunąć kilka plików na raz?
#1
Mam pocięty film na kilka lub kilkanaście plików takich kilku lub kilkunastosekundowych, potem przerwa tak np. 7-10 min i znowu znowu kilka plików i znowu przerwa i tak 3-4 razy to samo. Czy można te przerwy jakoś szybko wyeliminować , albo złapać na raz te np.11 plików i dosunąć do pozostałych, czy każdy plik trzeba przesuwać pojedynczo. Tylko te kilkusekundowe pliki, żeby je złapać to muszę rozszerzyć ścieżkę, więc ścieżka się wydłuża i pole widzenia mam mniejsze, co powoduje że przesuwanie staje się pracochłonne. Jest jakiś sposób na uproszczenie tego?
Odpowiedz
#2
Nie do końca rozumiem co chcesz zrobić, ale możesz sobie pomóc robiąc coś takie. W związku z tym, że nie masz tych plików 200 tylko kilkanaście, to:
a) włącz Auto Ripple (Ctrl+L, taka ikonka z dwoma prostokątami i strzałką)
b) chwyć za event będą po prawe stronie tego tego przejścia które chcesz zmienić i przesuń go tyle, ile potrzeba. Wszystkie klipy na prawo od kursora powinny przesuwać się razem z tym zaznaczonym.
I tak po kolei.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
#3
Wyciągnij na pasek Customize Toolbar... funkcję Auto Ripple. Funkcja ta działa (w zależności od ustawienia tej funkcji - strzałeczka obok) przesuwa wszystkie pliki umiejscowione za plikiem przesuwanym. nie bedą ci się robić przerwy miedzy plikami. Poszukaj może ktoś taki skrypt napisał. Napewno taka funkcja usuwająca luki jest w Production Assistant dla Vegasa. Możesz ściągnąć triala i jednym kliknięciem zlikwidować luki
Odpowiedz
#4
no właśnie łoto mi chodziło dzięki dzięki dzięki
Odpowiedz
#5
A jak przesunąć wszystkie ścieżki na raz, tz. mam 2 ścieżki video i jedną audio, czym się je spina, żeby przesunąć na osi czasu, kłódeczka pozwala spiąć ścieżkę video z audio, a dwie ścieżki video i jedna audio , jak???????
Odpowiedz
#6
Klikaj z ctr kolejno a potem "g".
Odpowiedz
#7
a jaką literką się to rozczepia, kurcze połączyło mi się na amen, próbuje tych samych literek jakie zastosowałem , jakiejś odwrotnej kolejności i jak mi złapało tak mi cały czas przesuwa całość?
Odpowiedz
#8
Ctrl+Shift+U
Odpowiedz
#9
ciężki przypadek ze mnie, ale teraz nie mogę dojść, bo mam albo wszystko razem, albo zupełnie wszystkie cięcia osobno, a potrzebuje żeby pierwsza ścieżka video była osobno, a druga była połączona, ze swoją ścieżką audio i na cięciach żebym mógł je przesuwać razem. Teraz oddzieliłem już tą pierwszą ścieżkę video, ale na dwóch pozostałych przedtem jak rozpinałem kłódeczkę (ctr+shift+u) to mogłem przesuwać osobno audio, osobno wideo, a teraz jak rozpinam to wszystko chodzi osobno, a jak spinam to za który kawałek bym nie chwycił to wszystko chodzi razem.
W tej chwili próbuje z ctrl. oddzielić i połączyć każde ciecie, tak żeby cięcie audio i video chodziło razem, ale osobno z innymi cięciami, ale jak mi się uda, to następne cięcie ma rozdzielone audio z video, jak połączę, to te poprzednie łączy się z całością , popieprzone strasznie już nie wiem, co źle robię, jak zaznaczam całą ścieżkę to tak jak pisałem wcześniej, albo mi rozłącza, albo wszystko łączy
Odpowiedz
#10
Zrób sobie taki pasek, będziesz miał kontrole nad tym co jest włączone a co nie.


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz   


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Jak przesunąć kilka "klocków" na raz? lighthunder 2 7,664 08-11-2011, 17:30
Ostatni post: Maxu

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości