Czerwony ekran w Twixtorze
#1
Witam! Pierwszy raz korzystam z pluginu Twixtor (Slow motion). Problem polega na tym, że gdy przeciągnę suwak za daleko lub poniżej 0 to cały ekran podglądowy mam czerwony. Szukałam na różnych forach odpowiedzi, ale niestety jej nie znalazłem. Proszę o pomoc :D
Odpowiedz
#2
Fajnie. A zdradzisz nam, którym suwakiem się bawisz?
Zrób tak. Poświęć trochę czasu i przeczytaj regulamin. Następnie przeglądnij inne tematy. Wyciągnij wnioski -jak zadawać pytanie żebyśmy mogli odpowiedzieć :-)
Odpowiedz
#3
Sorry :D.Chodzi o suwak "speed".Zmieniałem ustawienia (jak mi polecono), ale to nic nie dało
Odpowiedz
#4
Cytat:Problem polega na tym, że gdy przeciągnę suwak za daleko lub poniżej 0 to cały ekran podglądowy mam czerwony
Problemem jest: przeciąganie suwaka za daleko.
A czemu program na to pozwala? Nie wiem.
Odpowiedz
#5
dlaczego znowu "program"?
Czerwony kolor = problem z kodekiem o ile dobrze pamiętam...
Użyj innego kodeka (przekonwertuj materiał wideo do czegoś edycyjnego).
Odpowiedz
#6
Nie, nie... w Twixtorze tak jest, ja też tak mam. Wydaje mi się, że ogólnie "coś tam nie gra". I że nie można suwać za daleko.
Gość po prostu działa bezmyślnie. Przesuwa suwak na wartość ujemną i się dziwi czerwonym ekranem.

[Obrazek: Ujh6n9s.png]

Czemu program pozwala przy "prędkości" ustawić ujemną wartość? Tego nie wiem. Bynajmniej nie chodzi tutaj o "ficzer" odtwarzania slow-motion do tyłu. Bo wątpie, by przy wartości większej od zera dostawał czerwony ekran.
Odpowiedz
#7
Generalnie jak się pojawi czerwony kolor w oknie podglądu, to w warstwie pluginów (czyli też kodeków, jak słusznie wspomniał Mateusz) wyskoczył błąd, który w przypadku kiedy byłby to kod typowej aplikacji, objawiłby się niemiłym oknem "program wywołał nieprawidłową operację, nastąpi jego zamknięcie" a w przypadku gdyby wystąpił np. w driverze do karty dźwiękowej - objawiłby się bluescreenem. Twórcy Vegasa zabezpieczyli kod pod windowsem na ile się da, aby można było przynajmniej zapisać projekt. Generalnie jeśli pojawia się czerwony kolor zamiast obrazu, to jest to zazwyczaj ostrzeżenie przed totalnym "wyłożeniem się" vegasa.

Tyle wstępu - jedną z rzeczy, którą można z tym felerem zrobić to zaktualizowanie twixtora i wszystkich innych elementów (system, .net). Druga to jak zostało wspomniane - przekonwertować film na format, który jest najmniej kłopotliwy - tu gorąco polecam lagarith lub (jeśli miejsca na dysku nie żal) po prostu nieskompresowany format. Często to jednak brak dostępnej pamięci RAM jest przyczyną - warto mieć jej ponad zalecane wymagania, zwłaszcza jeśli stosujemy różne pluginy. Jeśli nie ma jej za wiele, to na czas pracy z SV nie korzystać z internetowych przeglądarek i innych programów, które mogą zabrać dużo pamięci.
Odpowiedz   


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czerwony pionowy pasek na ścieżce audio msterna 0 590 11-17-2014, 16:12
Ostatni post: msterna
  Sony Vegas pro 12 i czerwony ekran karol_mateusz 0 748 02-20-2014, 22:56
Ostatni post: karol_mateusz
  Czerwony ekran - problem z napisami obrazkami danio12121212 6 2,612 04-29-2011, 14:33
Ostatni post: danio12121212

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości