Ciemne kolory po renderingu
#1
Witam. Zauważyłem że po renderingu do formatu mp4 bądź m2ts czy mpeg2 mój klip ma dużo ciemniejsze kolory niż te w podglądzie w projekcie. Jedynie po wyrenderowaniu do wmv wszystko jest tak jak powinno. Sprawdzałem klipy na komputerze oraz TV 40" i to samo. Docelowo planuję wypuścic materiał na Blu-Ray i DVD więc rendering do wmv odpada. W czym leży problem że kolory po renderingu są tak ciemne?

Poniżej ustawienia projektu i renderingu:
[Obrazek: vegasa.th.jpg]

Uploaded with ImageShack.us
Odpowiedz
#2
Uwzględniasz, że to player może inaczej pokazywać kolory? Otwórz tego wmv w różnych playerach i np. VirtualDub i porównaj.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
#3
Tak, ale niestety na innych playerach jest również to samo, po podłączeniu pendriv'a z filmem do TV, na ekranie również "ciemność". Próbuję różnych ustawień renderingu, ale jak na razie nic się nie zmienia. Po wyrzuceniu do wmv jest tak jak powinno.
Odpowiedz
#4
To nie chodzi o kolory, tylko o video levels. Jeśli renderujesz do AVC lub MPEG2, to daj na Video Bus Truck plugin Sony Levels i wybierz w nim Computer RGB to Studio RGB.
Odpowiedz
#5
Pomogło, dzięki
Odpowiedz
#6
Tak się zastanawiam nad jednym, dlaczego masz ustawione w ustawieniach projektu Pixel format - 32-bit floating point, to może być przyczyną problemów w zależności jakie pliki wstawiasz. No i czas renderingu koszmarnie się wydłuża w tym trybie. NO chyba że obrabiasz materiał 4k z zaawansowaną korekcją kolorów itp, ale po ustawieniach projektu widać że raczej nie
Odpowiedz
#7
Do każdego projektu, w którym intensywnie się obrabia obraz, jest zalecane 32-bit floating. Poza tym Honda nie renderuje kilkudziesięciominutowych filmów, więc te koszmarne wydłużenie renderingu jest do przyjęcia :)
Odpowiedz
#8
(01-29-2012, 2:20)Pinto napisał(a):  To nie chodzi o kolory, tylko o video levels. Jeśli renderujesz do AVC lub MPEG2, to daj na Video Bus Truck plugin Sony Levels i wybierz w nim Computer RGB to Studio RGB.

No dobrze, ale czemu tak się dzieje? Czemu obraz widziany w podglądzie Vegasa ma się nijak do tego jaki ujrzymy po renderingu?
I żeby to trzeba było korygować jakimś efektem? Równie dobrze mógłbym na chama dodać rozjaśnienie całej ścieżki video i pewnie wyszłoby na to samo.

Ten sam problem mam teraz co Honda. To znaczy teraz go odkryłem bo akurat renderowałem dosyć ciemny materiał.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
#9
Czytałeś te artykuły, do których podajemy link, zwykle przy pytaniach o jasność w vegasie i podgladzie?
Jak odpalę komputer, to wrzucę ponownie...
Strona http://www.glennchan.info/articles/vegas...paces.html nie działa, więc musisz poszukać na forum...
Odpowiedz
#10
Może to Ci trochę rozjaśni: http://msdn.microsoft.com/en-us/library/...s.85).aspx
Odpowiedz   


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości