Chcę zbudować gif
#1
Witam. Mam zdjęcie, które chce przerobić na animację. Wiem wiem, od tego są inne programy - jednak rozchodzi mi się o pewien efekt, który nie uzyskam w Photoshopie i który nie posklejam w jedną całość. Muszę użyć Vegasa.

W imię pomysłu postanowiłem zrobić filmik a poźniej konwertować do gifa. W tym celu dałem new ustawiłem odpowiednie wymiary (630x440 - takie mi właśnie pasują)dałem open i fotka, rozciągnąłem na linii czasu. Niby fajnie, zapisuje pod renderem i faktycznie - jest przez 10s obrazek(szkoda tylko, że w winampie - w allplayerze media playerze itp jest czarny ekran i się krzaczy). Pełen nadziei zaznaczam 10s daje media fx odpowiednio konfiguruje wszystko i luksus - w preview mam tak jak być powinno. Po renderowaniu niestety nie jest już tak bajecznie - obraz stoi, jakby była przerobiona tylko jedna klatka(już nie mowie o tym, że jest tak tylko w winampie bo pozostałe programy nie odtwarzają w ogóle).

Proszę o pomoc, z góry dzięki
Odpowiedz
#2
Powiedz mi jedno - dlaczego GIFy otwierasz w Winampie? Spróbuj otworzyć choćby w przeglądarce i powiedz co Ci z tego wyszło.
Odpowiedz
#3
ja nie mam jeszcze co skonwertować, bo Avi sie krzaczy, co opisałem wyżej. Na końcu będę konwertował ale wtedy to już nie to forum.
Odpowiedz
#4
Nic nie rozumiem z tego co piszesz. Ty chcesz *.avi (jakkolwiek głupio to brzmi) przekonwertować do *.jpg czy *.jpg do *.avi? A może jeszcze inaczej?
Odpowiedz
#5
Słodki Jezu.. Tak więc:

1. Jest obrazek z którego chce zrobić filmik na np 10s
2. Ten filmik ma np 1000klatek
3. Chce dodać do niego efekt
4. Chce przekonwertować całość do avi

i powtórzę - później przekonwertowaniem bawię się już ja, chcę tylko byście pomogli najpierw zapisać to do avi bo z tym są problemy
Odpowiedz
#6
Pamiętam że ADOBE PREMIERE może renderować film do formatu "GIF".
ADOBE AFTER EFFECTS podejrzewam, że też pewnie to potrafi.

Także musisz skorzystać z tych programów. I zwykły rendering.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
#7
Chciałbym pomimo tego wykorzystać Sony Vegas ze względu na efekt, który jest w nim zawarty
Odpowiedz
#8
(04-29-2012, 23:46)paladyn napisał(a):  Chciałbym pomimo tego wykorzystać Sony Vegas ze względu na efekt, który jest w nim zawarty

A nie możesz zadać pożądanego efektu, zamknąć projekt definitywnie w Vegasie poprzez wyrenderowanie do postaci pliku video, a potem po prostu "przemielić" przez Adobe, który tworzy GIFy?
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
#9
Ło matko, ale kombinujecie.
@Paladyn:

1. Zrób co tam chcesz w Vegasie, nałóż efekt itd. Ustawianie projektu na więcej niż 15-16 fps jest wg mnie trochę bez sensu.
2. Zaznacz odcinek który chcesz wyrenderować
3. Nie renderuj tego jako avi. Wybierze Render As... -> Image Sequence -> png i wyrenderuj to do jakiegoś osobnego katalogu. Dostaniesz ileś klatek w stylu nazwa_0001.png, nazwa_0002.png itd.
Nie renderuj do JPG!!!
4. Ściągnij VirtualDub (http://virtualdub.sourceforge.net/)
5. File -> Open video -> Image sequence -> wskaż plik z numerem 0000
6. Poruszaj sobie suwakiem i zobacz czy wszystko ok. Jak jest w porządku, to
7. File -> Export -> Animated Gif

To w zasadzie tyle. Domyślnie jest ustawiona nieskończona pętla, ale możesz zaznaczyć, że ma odtworzyć się raz lub np. 2-3 razy. Efekt (32 klatki):

[Obrazek: test.gif]

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
#10
Dziękuje za pomoc @Efix, temat można zamknąć.

EDIT: Podczas renderowania do zdjęć wszystkie obrazy są takie same(nic się nie dzieje, podobnie jak w filmikach), co robić?

EDIT2: Ok, działa wszystko luksusowo, zapomniałem przeciągnąć animate, dziękuje za pomoc
Odpowiedz   


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości