Capturing Video
#1
Do czego służy opcja MPEG Video Quality? Podczas zrzucania materiału z kamery da się przestawić suwak w skali od 0 do 31 ale to nic nie daje. Obraz jest taki sam , Mediainfo pokazuje to samo wiec do czego jest ta opcja? czy wogóle da sie jeszcze poprawic jakośc zrzucanego pliku wideo w SV?
Odpowiedz
#2
wg pliku pomocy:
Cytat:MPEG video quality

When capturing to compressed formats, you can drag the slider to adjust performance. When you drag the slider to the left, you can increase performance by decreasing video quality. When you drag the slider to the right, higher-quality video is captured, and more processing power is required.

Quality settings affect various types of material differently. With some experimentation, you may find that certain types of scenes can be captured at lower quality settings with little or no apparent loss of quality. Other material may need the highest possible setting to achieve the desired quality level.

dla nie-anglojęzycznych translator:
Cytat:Podczas przechwytywania do skompresowanych formatów, można przeciągnąć suwak, aby dostosować wydajność. Podczas przeciągania suwaka w lewo, można zwiększyć wydajność poprzez zmniejszenie jakości obrazu. Podczas przeciągania suwaka w prawo, wyższa jakość wideo jest zrobione, i więcej mocy przetwarzania jest wymagane.

Ustawienia jakości wpływu różnych rodzajów materiałów inaczej. Z niektórych eksperymentów, może się okazać, że niektóre rodzaje scen mogą być przechwytywane w niższych ustawieniach jakości z małym lub bez widocznej utraty jakości. Inne materiały wymagają ustawienia najwyższej możliwej do osiągnięcia żądanego poziomu jakości.
Odpowiedz
#3
Ok tylko ze plik wychodzący czy z ustawieniem jakości na 0 czy na 31 jest taki sam. Być może zmiany były by widoczne przy słabszym kompie. Czy w SV jest możliwośc ustawienia jakości przechwytywania ?
Odpowiedz
#4
A co zgrywasz (w sensie HDV? DV? czy jeszcze coś innego).
Odpowiedz
#5
HDV i DV . Zastanawia mnie tylko dlaczego godzina materiału HDV zajmuje tyle samo co DV ? Jakość oczywiscie wyraznie lepsza wiec o co chodzi?
Odpowiedz
#6
DV - jest to AVI z kodekiem DV.
HDV - jest to MPEG2.
Inny (nowszy) kodek o lepszym stopniu kompresji.
Odpowiedz   


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości