Back Masking
#1
Pewnie kilka osób z tego forum już o tym słyszało, ale wytłumacze o co w tym chodzi. Back masking ukazuje prawdziwą fikcyjną treść muzyki, która jest otrzymywana za pomocą odtważania piosenki od tyłu :). Oto kilka, które mi się zapodobały xD:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=a9svmmzm2u4&feature=related[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=yIUEx51F6CA&feature=related[/youtube]
Oczywiście można znaleźć ich setki wpisują w youtube: "backmasking", "od tyłu"
Troche więcej info:
Backmasking (ang. tylne, wsteczne maskowanie) to wykorzystywana głównie w muzyce metoda ukrywania wiadomości, możliwej do odczytania tylko przy wstecznym przesłuchaniu utworu (tesktu).

Do dziś niektórzy uważają, że w utworach rockowych metoda ta miała służyć chwaleniu szatana i przyczyniała się do zmian we świadomości, jednak nie jest to udowodnione w żaden sensowny naukowy sposób. Są przypadki, gdzie tekst jest ukryty celowo, a słuchany normalnie jest niewyraźny, np. w utworze "Empty Spaces" z albumu "The Wall" zespołu Pink Floyd istnieje wiadomość gratulująca słuchaczowi odkrycia tych słów, możliwa do odsłuchania jedynie wstecznie. Innym przykładem może być utwór rapera Eminem - "My name is...", gdzie od tyłu możemy usłyszeć "It is Slim. It's Eminem. It's Eminem (...)", mimo to w normalnej wersji utwór rapera pozornie nie zawiera nic dziwnego. Największą burzę wśród niektórych kręgów katolickich wywołały teksty usłyszane, po wstecznym odsłuchaniu, w utworze "Stairway to Heaven", zespołu Led Zeppelin. Odwracając utwór, możemy usłyszeć wyraźnie "There is my sweet Satan" i "666" (w trwającym od 3:20 minuty utworu, zdaniu), jednak nie ma pewności czy celowo się to pojawiło, czy jest to zwykły przypadek.
Odpowiedz
#2
Przy koala to już leżałem xD
Niezłe :P
Odpowiedz
#3
Jednym z bardziej znanych backmaskingów jest Zombie Moam (jęki zombie) z Half Life 2 (taka gra).
Oryginalny głos zombiaków to :
A po odtworzeniu od tyłu i przyspieszeniu otrzymujemy :

Czyli twórcy tej gry mieli naprawdę genialny pomysł.
Odpowiedz   


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości