Audio Device wprowadzać jakies zmiany?
#1
Hej
Mam pytanie czy w Opcjach Audio Device cos zmieniam odnośnie audio czy zostawiam domyślnie jak jest ?

Wywaliłem karte muzyczną SoundBlaster FX gdyż cos mi zawieszal sie Vegas, kiedy nagrywałem przez mikrofon. Teraz jest karta "realtek" z płyty głównej Asusa.

Jedyny plus jaki miałem wtedy to taki, że mikrofon mono nagrywał od razu na dwa kanały (stereo?).

Teraz tylko lewy kanał.

Vegas 15
Odpowiedz
#2
Wybierasz sterownik windows, lub bezpośrednio kartę (jeśli masz taki wybór). Bezpośrednia opcja jest lepsza pod względem latencji.

Dla każdej karty możesz wybrać źródło (wejście -> Input). Jeśli nagrywasz z mikrofonu (pewnie jest tylko na lewym kanale), możesz wybrać input > Mono > left...
Mikrofon nagra się monofonicznie, ale będzie tylko jeden kanał -> z ustawioną panoramą na środek -> czyli będzie słyszalny w L+R.
Odpowiedz
#3
ok przetestujemy te opcję
dziękuję
Odpowiedz
#4
aha zapomniałem zapytać

Czy jest w vegasie mozliwosć automatycznego dopasowania brzmienia głosu nagranego mikrofonem zewnętrznym do głosu z materiału video zarejestrowanego kamerą (dotyczy tej samej osoby)?
Chciałem dograć kilka narracji do reportażu ale przydała by sie ta sama charakterystyka pasma.
Odpowiedz
#5
A gdzie coś takiego istnieje?
Odpowiedz
#6
Względem dzwięku nie wiem czy istnieje, natomiast co do mapowania koloru jest w vegasie przecież więc tak sobie pomyslałem j.w. ....
Odpowiedz
#7
Niestety ale wyjęcie karty dzwiekowej nic nie dało. Vegas 15 zawiesza się podczas nagrywania narracji mikrofonem. Tzn kilka fragmentów nagra ale potem "brak odpowiedzi". Trzeba wyłączać program.

Czy to wina programu? Komputer mam "mocny"
Odpowiedz   


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości