Animacja kuli ziemskiej
#1
Siema bardzo spodobała mi się pewna animacja wykorzystana w reklamie do której podałem link.Chodzi mi o to zbliżenie z kosmosu na typa.Wiecie może w jakim programie robi się takie rzeczy i czy jest to w ogóle wykonalne w domowych warunkach?przez bardzo upartego amatora:)Wiem że najprościej jest użyć google earth ale to nie daje tego efektu.Najważniejszy i najtrudniejszy jest chyba ten początek gdy widać całą kule ziemską wraz z kawałkiem słońca.

https://www.youtube.com/channel/UC5FWIml...NU541SIHHg
Canon eos 600d
Nikon d7200 
Trochę szkła i innych zabawek

Odpowiedz
#2
Ja osobiście zrobiłbym to w AAE (Adobe After Effects). Siatka kuli ziemskiej nałożona na sferę + optical flare imitujący Słońce. Do tego jakaś teksturka z kosmosem w tle i powinno śmigać, oczywiście jeśli chodzi o poziom amatorski.
Jeśli chodzi o zbliżanie się "kamery" do powierzchni Ziemi to będzie z tym więcej roboty, musisz pobawić się obrazkami chmur czy dymów w trójwymiarze, odpowiednio je rozstawiając i animując położenie kamery. Ponadto musiałbyś delikatnie zmieniać obrazek (bądź klip) z powierzchnią ziemi, ale to już małe piwo.

Ogólnie rzecz biorąc, dla osoby z zerowym doświadczeniem w sprawach kompozycji jest to zadanie praktycznie niewykonalne, chyba że uda Ci się znaleźć jakiś tutorial z tym dokładnie efektem, bądź po prostu gotowy template.
Odpowiedz
#3
Tutaj tutorial do AE

http://www.videocopilot.net/tutorial/earth_zoom/
Odpowiedz
#4
OK dzięki za odpowiedzi,jak znajde czas to na pewno zacznę na nowo drążyć ten temat,na razie łazi mi po głowie efekt emanowania mocy od spadającego kawałka kosmicznej skały:)
https://www.youtube.com/channel/UC5FWIml...NU541SIHHg
Canon eos 600d
Nikon d7200 
Trochę szkła i innych zabawek

Odpowiedz   


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości