Anamorf - bawił się ktoś?
#1
Jak w temacie, czy ktoś z Was próbował samodzielnie skonstruować nasadkę anamorficzną?
Męczę temat od długiego czasu ale póki co nic lepszego jak to nie udało mi się osiągnąć, czuli PAR w porywach 1,1-1,2.

[Obrazek: testcylindra.jpg]

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
#2
Sam konstruujesz nasadki anaformiczne? Ciekawe jak to powstaje. Szkoda, że nie prowadzisz dokumentacji takich rzeczy "homemade" na swoim blogu. Z ciekawości można by poczytać.
Odpowiedz
#3
Bunch, gdyby to było "konstruowanie" a nie po prostu przyczepienie cylindrycznej soczewki do osłony przeciwsłonecznej, to może bym i coś dokumentował. Tu szału ni ma, to czym się chwalić...

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
#4
Zawsze jest to jakiś materiał, pomysł na nowy wpis blogowy. Czemu nie? Strona by żyła. U Ciebie się nic nie dzieje nigdy.
Odpowiedz
#5
Bo primo - to nie jest blog, secundo - nie mam motywacji, za to dużo innej nudnej roboty, by zapewnić rodzinie jako taki byt. Zresztą tutków różnej maści jest od groma, a pisanie artykułów dla ludzi których jedynym cele jest zrobienie filmiku dla kumpli ze szkoły jest stratą czasu. Po prostu. Na eksperymenty trzeba mieć też kasę, wolę ją przeznaczyć na co innego.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
#6
No to kolejny test. Obraz jest nieostry, zaszumiony, zbyt panoramiczny, bez światła, lekko zdeformowany i ogólnie ch...wy ale sam pomysł zadziałał :)

Filmowane jako 1080i z "przystawką" :) :) :) projekt z 1080 z PAR=2.0 i render z takimż PAR do 720p. O dziwo YT to odczytał i ustawił poprawnie!

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
#7
Czy mi się wydaje czy obraz jest także zniekształcony?
No tak - jest. Wygląda również jak po nałożeniu Gaussian Blur w pionie o jakiś mały procent.
Sama soczewka powoduje takie zmiany.
Odpowiedz   


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości