2 te same pliki a w jednym problem z przeplotem
#1
Hej,

Nie lubie prosić o pomoc ale chyba nadszedł czas.
NIe wiem czy zmeczenie robi swoje czy cos innego ale problem polega na tym że:
- na dwóch osobnych scieżkach mam dwa pliki o tych samych parametrach wyjściowych. tzn. 1920x1080 , 25fps AVC . Jeden ma problem z przeplotem ( pokazują się poziome rozjechane linie )na pierwszej ścieżce a drugi jako druga scieżka jest ok. Przy ustawieniu projektu na standard dla materiału 1920x1080 wszystko jest ok .

O co tu chodzi bo troche jestem skołowany. Próbowałem już chyba wszystkiego. Najlepsze jest to że ustawienia które mam od zawsze w properties ( bo według nich najładniej chyba wyglada film DVD na TV ) nagle są złe dla całego projektu. Jeszcze wczoraj nagrywałem płyty z takimi ust. i wszystko było ok. Dzis juz tak nie jest.

Ust. dla DVD 720x576, 25 fps, none, 1,4568 , interpolate fields , SVPRO12
Odpowiedz
#2
Przeplot czasami potrafi zrobić mix w głowie.

Jeśli masz surówkę z przeplotem, i robisz z niej DVD (czyli downconvertujesz), to osobiście proponuję usunąć przeplot jeszcze w HD, a następnie, już progresywny materiał konwertować w dół do DVD (PAL).

Sprawdź, czy przypadkiem nie pomieszałeś z przeplotem w ustawieniach materiału wejściowego (jeśli był górny, to zostaw górny).
Podczas usuwania przeplotu wybierz metodę "interpolate" - daje zwykle dużo lepszy efekt niż blend ;)

Ps. Jak chcesz, zamieść sam plik .veg, to zaglądnę, co jest ustawione "nie tak", że jeden plik chodzi dobrze, a w drugim widać "grzebień".

Ps. Do usuwania przeplotu możesz również użyć darmowego pluginu
Odpowiedz
#3
Mateusz jest to upper tylko dlaczego mam to tak ustawić ??
Nie renderuje do Architecta tylko zapisuje bezpośrednio na DVD z SV . Cały czas robiłem na tej zasadzie ze w properties ustawiałem DVD 720x576, 25 fps, none progresive, 1,4568 ( widescreen ), interpolate fields i nie mialem z tym problemu. Teraz cos sie wykrzaczyło i nie wiem co.
Odpowiedz
#4
Jeśli masz projekt ustawiony jako progresywny, metodę usuwania przeplotu - interpolate; i renderujesz progresywnie - to OK.
Z tego, co pamiętam, to szablony DVD mają domyślnie przeplot, (jedynie 24p).

Jeśli chcesz w jednym przebiegu usunąć przeplot i przeskalować, zastosuj plugin Yadif deinterlace.
Odpowiedz
#5
Mateusz zrobiłem tak że otworzyłem nowy projekt z ustawieniami zrodlowymi pliku. Skopiowalem wczesniejszy projekt do nowo otworzonego i z tymi ustawieniami co wczesniej napisalem hula. renderuje wlasnie bez grzebienia. Nie mam pojecia co sie moglo skopac w tamtym projekcie . Bardzo dziekuje za poswiecony czas
Odpowiedz   


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości